ענקית הטכנולוגיה האמריקאית גוגל הציגה הערב (ג') במסיבת עיתונאים מיוחדת את סדרת הסמארטפונים החדשה שלה. במסיבת העיתונאים נפרדה גוגל רשמית מהמותג הוותיק שלה, ה-Nexus, שאת מקומו תתפוס סדרת ה-Pixel.

עוד כותרות:
ארה"ב נגד רוסיה: "ייתכן שנפעל באופן חד צדדי בסוריה"מזל טוב: זה התינוק הראשון של השנההמחנה הציוני והליכוד: אין מגעים לממשלת אחדות

מדובר במשפחת מכשירים חדשה שתמשיך את הקונספט הישן ומתמקד במכשירים חזקים, טובים וזולים. במותג החדש יוצגו מכשירים בעלי חומרה עדכנית יותר לצד מערכת הפעלה בגרסה החדשה. המטרה של הסדרה החדשה היא לספק מכשירים הקשורים לכל עולם התוכן והטכנולוגיה של חברת גוגל כשהם יהיו קשורים לשלל הכלים של החברה.

 


יש לציין כי כמו הנקסוס, מכשירי ה-Pixel כוללים קורא טביעות אצבע ומצלמה איכותית שנמצאת בגבם ולא בולטת כלפי חוץ. ה-Pixel יכלול גם את העוזרת האישי של גוגל, שתחליף למעשה את Google Now ותתחרה ב-Siri וב-Alexa .Google Assistant היא עוזרת קולית מתקדמת שמסוגלת להבין את השפה הטבעית, את הקשר השיחה ואת הצורך של המשתמש בזמן אמת.

בחברה אמרו כי המכשירים החדשים עוצבו ותכננו על ידה הן מבפנים והן מבחוץ, וזו גם הסיבה כי לא נמצא לוגו של אף חברה מאחור, פרט לאות G בגדול. עיצוב המכשירים משלב גוף מתכתי וגב שחציו זכוכית מבריקה בחלק העליון.
   
במסיבת העיתונאים נמסר כי ה-Pixel יגיע בשני גדלים: הראשון בגודל 5 אינצ' והשני בגודל 5.5 אינצ' שנקרא Pixel XL. מדובר במכשירים שמבוססים על המעבד החדש מבית קוואלקום, ה-Snapdragon 821 – מעבד הסלולר המהיר ביותר בעולם למכשירי אנדרואיד. המעבד מבוסס על ליבות ה-Kryo כאשר שתיים מגיעות בתדר 2.15 גיגה-הרץ ושתיים במהירות 1.6 גיגה-הרץ.
 

מבוסס על מעבד הסלולר המהיר ביותר בעולם למכשירי אנדרואיד (צילום: EPA )

נפח זיכרון ה-RAM עומד במכשירים החדשים על 4GB מסוג LPDDR4. נפחי הסוללה הם 2770 מילי-אמפר שעה ל-Pixel ו-3450 מילי-אמפר שעה ל-Pixel XL. למכשירים טעינה מהירה של ככל הנראה שבע שעות שימוש בתוך 15 דקות טעינה. כחלק מקידום המכשיר יקבלו הרוכשים שטח אינסופי לתמונות בשרתי גוגל Drive – שירות האחסון בענן. מדובר בהטבה ראשונית שתינתן ככל הנראה לזמן מוגבל בלבד.

מצלמה: לתפוס תמונות במהירות

למכשירים החדשים מצלמה של 12 מגה-פיקסל. מהירות הצמצם היא כפולה מהמכשיר הקודם לו, וכך ניתן לתפוס תמונות במהירות. כמו כן, נעשה שימוש ב-HDR Plus לצבעים עמוקים וחיים. למצלמה יכולת להקליט וידאו באיכות 4K בקצב של 30 תמונות לשנייה. נוסף לכך, כהשלמה למכשירים השיקה החברה את ה-Daydream View – סט משקפיים של מציאות מדומה שמתאימות למכשירים.


מחירו של Pixel יעמוד על 649 דולר עד 749 דולר לגרסת 128 ג'יגה-בייט, ואילו Pixel XL יימכר ב-769 דולר לגרסת 32 ג'יגה-בייט ועד 869 דולר לדגם הגדול. מכשירי ה-pixel כבר זמינים בהזמנה מוקדמת בארה"ב, גרמניה, אנגליה וקנדה.

נושאים קשורים: