ביום שלישי, ה-4 באוקטובר, תכריז על ה-Google Pixel, שני סמארטפונים חדשים ה-Pixel ו-Pixel XL שיתפסו את מקומם של המותג Nexus המוכר. הערב (ג') דלפה לרשת תמונה החושפת לכאורה את אחד המכשירים החדשים.
 
המדליף הסדרתי אוון בלאס (evleaks), פרסם תמונה המציגה את מה שעשוי להיות חלקו הקדמי של הסמארטפון החדש. לפי הדיווחים ברשת, הדגם, שיכונה Pixel, יגיע עם מסך בגודל 5 אינץ' וברזולוציית Full HD. הדגם השני, שיענה לשם Pixel XL, יגיע עם תצוגת Quad HD בגודל 5.5 אינץ'. המצלמה הראשית של שני הסמארטפונים  תהיה ככל הנראה ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, והמצלמה הקדמית עם חיישן של 8 מגה-פיקסל. המכשירים החדשים יעבדו עם מעבד בעל 4 ליבות וזיכרון עבודה (RAM) של 4GB.

את שני המכשירים החדשים תייצר גוגל בשיתוף פעולה עם חברת HTC, שבעבר ייצרה עבור החברה מכשירי נקסוס – כך לפי השמועות האחרונות ברשת. לפי ההדלפות, ניתן לראות כי ממשק המשתמש של האנדרואיד 7.0 מעוצב באופן השונה מסדרת ה-Nexus המוכרת, דבר המצביע על ניסיון של גוגל לקדם שינוי בתחום עיצוב מערכת ההפעלה.

בתווך, העלתה גוגל לרשת – מבלי לחשוף יותר מידי פרטים – סרטון חדש המציג את תאריך ההשקה הרשמי, יחד עם איור סרגל החיפוש הפופולארי של החברה – המשנה את צורתו לצורת המכשיר החדש עליו תכריז בעוד שבוע.