למרות שירדה שמונה מקומות מאז השנה שעברה, האוניברסיטה העברית דורגה במקום הראשון בארץ ובמקום ה-186 בעולם בדירוג טיימס העולמי (מתוך 980). מדובר בדירוג בינלאומי של האוניברסיטאות הטובות בעולם שמתפרסם על ידי Times Higher Education – שבועון בריטי שעוסק בהשכלה גבוהה.

עוד כותרות:
בארה"ב הודיעו: נבדוק הסתה בבתי הספר הפלסטיניםהיועמ"ש הכריע: התיקים נגד נתניהו ייסגרובארה"ב שוקלים לייצר מטוסי חמקן תדלוק
דירוג האוניברסיטאות נעשה על פי שורת מדדים ובהם היחס בין מספר הסטודנטים למספר המרצים, המוניטין של המוסד האקדמי בעולם, שיעור הסטודנטים הבינלאומיים במוסד, מספר הציטוטים ממחקרים שפרסמו חוקרי האוניברסיטה והקשר של המוסד עם גופים עסקיים.
   
מדובר בדירוג הגדול ביותר שבוצע עד כה בטיימס והוא כולל 980 אוניברסיטאות מ-79 מדינות המוגדרות "הטובות בעולם". נוסף לכך, בפעם הראשונה מזה 12 שנים, אוניברסיטת אוקספורד מדורגת במקום הראשון בעולם במקום המכון הטכנולוגי בקליפורניה.

מהדירוג השנה עולה כי יתר המוסדות האקדמיים בישראל שמרו על מקומם בדירוג. אוניברסיטת תל אביב נמצאת בין המקומות 250-201 (רק 200 המקומות הראשונים מדורגים לפי מקום ספציפי – שא"כ), הטכניון בין המקומות 350-301, אוניברסיטת בר אילן בין המקומות 500-401, אוניברסיטת בן גוריון בין המקומות 600-501 ואוניברסיטת חיפה בין המקומות 800-601.

רק בתחילת החודש פורסם דירוג האוניברסיטאות העולמי QS. על פי הדירוג, האוניברסיטה העברית שמרה השנה על מקומה המוביל מבין המוסדות הישראליים שנבדקו, והיא מדורגת במקום ה-148 בעולם. היא גם האוניברסיטה הישראלית היחידה הממוקמת באחד מ-200 המקומות הראשונים.

הישג נרשם גם לאוניברסיטת חיפה, שמדורגת אחרונה מבין המוסדות הישראליים. במדרוג היוקרתי רשמה השנה האוניברסיטה קפיצה מכובדת של חמישים מקומות למקום ה-651.

יתר המוסדות הישראליים רשמו השנה ירידה בדירוג העולמי הטכניון ירד בדירוג מהמקום ה-198 למקום ה-213, אוניברסיטת תל אביב רשמה ירידה בדירוג של תשע מקומות וכעת היא מדורגת 212, ואוניברסיטת בן גוריון בנגב ירדה מ-259 למקום ה-320. אוניברסיטת בר אילן שומרת על יציבות בדירוג העולמי בשנים האחרונות במקום ה-601.