לאחר דיונים רבים החליט הערב (יום ד') היועץ המשפטי לממשלה לגנוז את תיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך פורסם לראשונה בחדשות ערוץ 10. התיקים ייסגרו עד סוף חודש אוקטובר, לאחר החגים. הסיבה לכך היא שרובם לא מגיעים לכדי עבירה פלילית ושעל חלקם חלה התיישנות.

עוד כותרות:
זהירות: שבע השיטות הנפוצות של כייסיםבכל רחבי הארץ: סרטים ישראליים ב-10 שקלים
לצד התיקים שייסגרו, ישנו תיק אחד שטרם הוחלט לגבי המשך ניהולו, והמשטרה ממשיכה לגבות עדויות בעניינו. מדובר בתיק שלא פורסם אודותיו כל מידע באמצעי התקשורת. בתיק החסוי נשקלת האפשרות לזמן את ראש הממשלה למתן עדות, ולא לחקירה באזהרה, אולם סיכוי נמוך כי תתקבל החלטה כזו.
 
לפני שבוע פורסם כי מידע שהגיע לידי המשטרה בעניין פרשת ארגון ידידי הליכוד בארצות הברית, שבה מעורב כביכול נתניהו, הביא את חוקרי המשטרה לזמן לעדות את אודליה כרמון. כרמון שהייתה יועצת בכירה במספר תפקידים בליכוד נחקרה במשך שלושה ימים במשטרה בנוגע לשנים 2007-2006, אז הייתה היועצת של נתניהו כשהיה באופוזיציה. בנוסף, המשטרה לקחה מביתה חומרים שונים ביניהם מסמכים ומחשב.

בחודשים האחרונים ניהלה המשטרה בדיקה נגד ראש הממשלה במספר אירועים ופרשיות שבסיסן עבירות לכאורה של נתניהו בעת שכיהן במספר תפקידים. על פי החשד שנבדק, מידע שהגיע לחוקרי המשטרה הוביל לכך שארגון ידידי הליכוד בארצות הברית מימן לרעיית ראש הממשלה טיסות לאמריקה בשווי אלפי דולרים.

על פי החשד, הארגון אף מימן אשת קשר לראש הממשלה כשבפועל היא תפקדה כעוזרת אישית שלו. מי שהיה אז ראש הארגון הוא ארי הרו, לימים ראש המטה של ראש הממשלה, שנחקר גם בפרשה אחרת בעניינו של נתניהו. מדובר באירועים שהתרחשו לכאורה לפני בחירות 2009 לראשות הממשלה.

המידע בפרשה הועבר תחילה ליועץ המשפטי לשעבר, יהודה וינשטיין, שהורה לפתוח בבדיקה. עם מינויו של אביחי מנדלבליט ליועץ המשפטי, הוא החליט לגנוז את הסיפור מאחר ולא ראה כיצד הוא מבשיל לכדי חשד מספיק לחקירה.

נושאים קשורים: