מבוכה גדולה למשטרת רוסיה: ראש היחידה למאבק בשחיתות ובפשיעה הכלכלית, דמיטרי זחרצ'נקו, נעצר בחשד לקבלת שוחד בהיקפים גדולים מגורמים שונים במשק הרוסי. זחרצ'נקו, בעל דרגה המקבילה לניצב משנה, נעצר בסוף השבוע לאחר שהחוקרים גיבשו תשתית ראייתית לקבלת שוחד בסך שבעה מיליון רובל (כ-110 אלף דולר).

עוד כותרות:
עלה לארבעה מניין ההרוגים בתאונה הקשה בצפון"נתניהו דיבר באנגלית אבל כיוון את המסר לישראל"לעיני המצלמות: ילד בן 4 נפגע מרכב בכפר כנא
הכסף שנמצא בביתו של זחרצ'נקו:
 


אולם, נראה שמדובר רק בקצה הקרחון של זחרצ'נקו, שכן בחיפוש בביתו נמצאו 120 מיליון דולר ושני מיליון יורו במזומן. הפרקליטות הרוסית הודיעה כי נגד הקצין הבכיר נפתח תיק פלילי בגין "שימוש לרעה בתפקיד" ו"קבלת שוחד בסכומים גדולים במיוחד".

זחרצ'נקו עצמו, שעסק בעיקר בטיפול בחברות בתחום הדלקים והאנרגיה, הכחיש את המיוחס לו ואמר: "אם היו סביבי דיבורים על שוחד, הרי שזה נאמר כאילו בין חברים בצחוק. לחשדות נגדי אין בסיס עובדתי".


אגב, אחד הראשונות להגיב על מעצרו של זחרצ'נקו הייתה העורכת הראשית של ערוץ הטלוויזיה Russia Today שצייצה בטוויטר: "הסכומים שנמצאו אצל זחרצ'נקו גדולים יותר מהתקציב השנתי שלנו".

נושאים קשורים: