דירוג האוניברסיטאות העולמי QS המתפרסם הבוקר (ג') חושף את מקומה של האקדמיה הישראלית בעולם מתוך 900 מוסדות אקדמיים נבדקים לשנת 2016. על פי הדירוג, האוניברסיטה העברית שמרה השנה על מקומה המוביל מבין המוסדות הישראליים שנבדקו והיא מדורגת במקום ה-148 בעולם. היא גם האוניברסיטה הישראלית היחידה הממוקמת באחד מ-200 המקומות הראשונים.

עוד כותרות ב-nrg:
מלחמה נגד השעון: גופה שלישית חולצה מבין ההריסות"מקומם ומרגיז": הקרוואן של לוחם השייטת פונה–  אבקה לבנה: שקיות הסמים התבררו כסוכרכל התכנים הכי מעניינים – בעמוד הפייסבוק שלנו

הישג נרשם גם לאוניברסיטת חיפה, המדורגת אחרונה מבין המוסדות הישראליים. במדרוג היוקרתי רשמה השנה האוניברסיטה קפיצה מכובדת של חמישים מקומות למקום ה-651. יתר המוסדות הישראליים רשמו השנה ירידה בדירוג העולמי. הטכניון ירד בדירוג מהמקום ה-198 למקום ה-213, אוניברסיטת תל אביב רשמה ירידה בדירוג של תשע מקומות וכעת היא מדורגת 212, ואוניברסיטת בן גוריון בנגב ירדה מ-259 למקום ה-320. אוניברסיטת בר אילן שומרת על יציבות בדירוג העולמי בשנים האחרונות במקום ה-601.
 

"ההשקעה נותנת את תוצאותיה". האוניברסיטה העברית בירושלים (צילום: פלאש 90)

כאמור, מתוך שבעת המוסדות האקדמיים הישראלים שנמדדו בדירוג, האוניברסיטה העברית בירושלים דורגה במקום הגבוה ביותר במדד הכללי וגם במוניטין האקדמי. נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם בן ששון, אמר כי "אנו שמחים בהכרה הבינלאומית שממשיכה האוניברסיטה העברית לקבל כמוסד אקדמי מוביל בעולם. ההשקעה שלנו בשנים האחרונות בקליטת טובי החוקרים ובהצטיידות שלהם נותנת את תוצאותיה, והמוניטין האקדמי והמחקרי של האוניברסיטה העברית הוא תוצאה ישירה של העבודה הקשה והמחויבות למצוינות של חברי הסגל האקדמי והמנהלי והסטודנטים שלנו".
 
את שלושת המקומות הראשונים במדרג המכובד תפסו MIT, סטנפורד והארווארד. דירוג QS המדרג מידי שנה את מוסדות ההשכלה הגבוהה עם הביצועים הטובים ביותר בעולם, תוך בחינה של כ-4,000 מוסדות ודירוג של מעל ל-900. הקריטריונים על-פיהם נקבע המדרג משקפים את ההשפעה המחקרית, המחויבות איכות גבוהה של הוראה, הבינלאומיות והמוניטין העולמי של המוסד בקרב אקדמאים ועובדים.