מחפשים דרך להתפרנס בלי לעבוד? סטודנטית בריטית בת 20 פיצחה את הנוסחה המושלמת: ג'סמין מילטון ממחוז שרופייר הרוויחה עד כה לא פחות מ-20,000 פאונד (למעלה מ-100,000 שקלים) מפרסום תמונות של כלבה האהוב, אנוקו.

עוד כותרות ב-nrg:
פוענח הסוד לחיים ארוכים: אוכל בריא והרבה מיןשמונה סינים התארחו באבו גוש וחויבו ב-16,500 שקלכל התכנים הכי מעניינים – בעמוד הפייסבוק שלנו

אנוקו, האסקי סיבירי בן שנתיים, הצליח לכבוש את הרשת בזכות הבעת פניו המיוחדת, שמקנה לו מראה קשוח ואנושי כאחד – כך עולה מידיעה שפורסמה אתמול (יום א') ב"דיילי מייל" הבריטי.
 

יממן את לימודי הרפואה. ג'סמין ואנוקו (מתוך האינסטגרם)

במהלך השנתיים האחרונות הצליח הכלב היפהפה, שצבעי פרוותו מקנים לו את ההבעה המיוחדת, לחדור ללב הגולשים: אנוקו השתתף בפרסומות, קיבל מתנות – ואפילו מככב בחשבון אינסטגרם על שמו, אחריו עוקבים למעלה מ-11,000 מעריצים.

אלא שלמרות המראה החזק שלו, מילטון אומרת כי מדובר בכלב אהוב ומלא חיבה. ג'סמין, שקיבלה את אנוקו כשהייתה במצב נפשי קשה, סיפרה כי הכלב הצליח לחולל פלאים ולשפר משמעותית את מצבה – וכעת היא מתכוונת להשתמש בכסף שהרוויחה בזכותו כדי להגשים חלום ולממן לעצמה לימודי רפואה.
 

"הכלבלב המושלם". אנוקו (מתוך האינסטגרם)

בשנת 2013, חודשים ספורים לפני שקיבלה את אנוקו, ניסתה מילטון להתאבד. באותה תקופה היא סבלה מהפרעה דו קוטבית לא מאובחנת. "הייתי בת 18 ועברתי תקופה קשה. לא ידעתי שאני דו-קוטבית באותה תקופה. התרחקתי מכל חבריי וידעתי שלא הצלחתי בבחינות הבגרות שלי", סיפרה.

כשאושפזה בבית חולים, חולה אחר שסבל מבעיות נפשיות דומות אמר לג'סמין שאנשים במצבה יכולים לעתים קרובות לשפר את מצבם באמצעות גידול כלב. ארבעה חודשים בלבד לאחר מכן, ג'סמין אימצה את אנוקו – "הכלכלב המושלם", לדבריה.

ואכן, אנוקו שיפר את מצבה של ג'סמין וגרם לה לצאת החוצה ולפגוש אנשים חדשים. לדבריה, המראה של כלבה האהוב סובב ראשים כבר מאז שהיה גור. "אנשים היו חוצים מהצד השני של הכביש כדי לבוא וללטף אותו כשהיינו מטיילים", סיפרה.
 
ג'סמין אף הוסיפה שדוגמת פרוותו של אנוקו היא שמעניקה לו את המראה הייחודי שלו. "הוא נראה ממש עצבני, אבל למעשה הוא ממש חברותי ומלא חיבה", הסבירה. "הוא כל העולם שלי. הוא כמו התינוק שלי".

בשלב מסוים החליטה הצעירה הבריטית להקים חשבון אינסטגרם כדי לראות האם גם הגולשים יתלהבו כמוה מאנוקו. ואכן, הכלבלב צבר עוד ועוד עוקבים – ובשלב מסוים החלו תמונותיו למשוך גם את תשומת הלב של התקשורת העולמית. לאחר שהרוויחה 5,000 פאונד מתמונות שפרסמה, חברתה של ג'סמין ייעצה לה לקחת את הנושא ברצינות ולהפוך את אנוקו למקור רווח.

מאז, החל אנוקו לדגמן והוא אף מככב בחשבון יו-טיוב ובאתר משלו. בנוסף מקבלת ג'סמין על בסיס קבוע פינוקים וצעצועים עבור כלבה הנאמן – ואף ציורים של אנוקו.

"תמיד הייתי האדם הזה שיחסוך כל אגורה", סיפרה. "הסתכלתי על כל הכסף הזה וידעתי שאני צריכה להחליט מה לעשות בו ומה לעשות עם חיי. אבי הוא פסיכולוג קליני, ולאחר שהתמודדתי עם קשיים משלי, החלטתי שגם אני רוצה להיות פסיכולוגית קלינית".

רק נראה עצבני. אנוקו כובש את הרשת:
 

Smile for who? Pft. No chance

A photo posted by Anuko (@huskyanuko) on

 

Just got the pics. Thank you @laplanduk for having us ❤️

A photo posted by Anuko (@huskyanuko) on

 

Close up 💋

A photo posted by Anuko (@huskyanuko) on

 

Sly eye

A photo posted by Anuko (@huskyanuko) on

 

Where abouts in the world are all my followers? We are in the UK in a town called Shropshire <3

A photo posted by Anuko (@huskyanuko) on