המשטרה החליטה לסגור היום (א') את תיק החקירה נגד ראש מועצת עוספייה, וג'יה כיוף, שנחשד בעבירה של שוחד בחירות. החקירה החלה בעקבות חשד לפיו לתושב המקום הובטחה משרה במועצה בתמורה לתמיכה בכיוף בבחירות המקומיות. על פי הודעת המשטרה, ממצאי החקירה לא גיבשו תשתית ראייתית לביצוע של עבירת שוחד על ידי כיוף.

עוד כותרות ב-nrg:
– המשמעויות של אובדן עמוס 6 בישראל ובארה"ב- קבלת הפנים לאובמה בסין: ירד בדלת האחורית– כל התכנים הכי מענייניםבעמוד הפייסבוק שלנו

במסגרת החקירה נחקרו מספר מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות ראש המועצה ועובדי מועצה נוספים וכן קבלנים אחרים, נערכו חיפושים ובוצעו מגוון פעולות חקירה. לטענת המשטרה, לא נמצאו ראיות כלשהן נגד ראש המועצה. ממצאי החקירה הועברו לבחינת פרקליטות חיפה.
 
אין מדובר בהסתבכות היחידה של ראש המועצה במהלך השנה האחרונה. באגוסט שעבר נעצר כיוף, נשלח למעצר בית והורחק מהמועצה למשך שבועיים, בעקבות חשד כי ביצע מעשים מגונים והטריד מינית את אחת מעובדות המועצה. בחקירתו, שנמשכה כשמונה שעות, הכחיש את החשדות נגדו. בהמשך, לאחר חרושת שמועות, חשף בהודעה כי הוא איש הציבור שנחקר באזהרה במשטרה בנושא.

במכתב שפרסם כיוף לאחר שנחקר, הוא טען כי "מזה חודשים רבים מופצות שמועות מגורמים אינטרסנטיים, על כך שחקירות ותלונות מתנהלות נגדי כביכול על הטרדה מינית". לטענתו, העלילו נגדו עלילת שווא, "שנוצלה בעיתוי פוליטי רגיש על רקע נקמנות פוליטית".

בדיון מיוחד שנערך בכנסת, בחודש ינואר האחרון, העדיה אחת המתלוננות נגדו בנושא, ואמרה כי "לא הגיוני שראש העיר שהטריד אותי הולך כמו טווס ואני כלואה בבית עם כדורי הרגעה". האישה זומנה מטעם הוועדה לקידום מעמד האישה, שייחדה את ההתכנסות למקרי הטרדות מיניות על ידי ראשי רשויות במגזר הערבי. אישה אחרת טענה כי סבלה מהתנכלויות, וכמוה גם נשים שהעידו במשפט או טיפלו במקרה.