הרצף השלילי נשבר. אחרי ארבעה הפסדים ברציפות, נבחרת ישראל הצליחה הערב (שישי) לגרד ניצחון במסגרת קמפיין מוקדמות המונדיאל אחרי 0:1 אנמי ביותר מול ליכטנשטיין. הנבחרת של אלישע לוי אמנם חזרה למסלול הניצחונות, אך קשה להגיד שהחבורה בכחול-לבן הצליחה להרשים בעקבות עוד משחק חלש מול נועלת הטבלה, שלא הוציאה נקודה לרפואה בקמפיין.

איתן טיביב חוגג על חשבון ליכטנשטיין (צילום: EPA)

מי שהצליח להציל את הכבוד הלאומי היה איתן טיבי, שכבש שער בכורה במדים הלאומיים בדקה ה-21. בהמשך, ליאור רפאלוב, אלירן עטר, מאור מליקסון ותומר חמד, לא הפסיקו להחמיץ, ובמחצית השנייה, הנבחרת של אלישע לוי כבר התרכזה במשימה אחת ויחידה: שמירת השער היחיד, שהובקע במשחק בוואדוז.

ביום שני הקרוב באיצטדיון טדי, הקמפיין הרע של אלישע לוי יסתיים במשחק לפרוטוקול מול נבחרת ספרד, שהבטיחה הערב את מקומה במונדיאל 2018 ברוסיה.

המאמן אלישע לוי אמר בסיום: "ניקח קודם כל את התוצאה. נכון שהיא היתה מינימלית, אבל יכולנו לגמור את זה קל, בהפרש של שלושה או ארבעה שערים. היו לנו במשחק כמה מצבים טובים אבל לקינו בקבלת ההחלטות. הגענו למספיק הזדמנויות, אבל החמצנו. היו לנו 4-5 הזדמנויות טובות מאוד להבקיע ולא עשינו את זה".

ליכטנשטיין: פיטר ילה; סנדרו וולפינגר, אנדראס מאלין, דניאל קאופמן (דניאל בראנדל, 51), מקס גופל; ניקולס האסלר, מרטין בוכל, פרנץ בורגמייר, מישל פולברינו, מרסל בוכל; פיליפ ארנה (סייחאן יילדיז, 72).

ישראל: אריאל הרוש; דוד קלטינס, איתן טיבי, טל בן חיים, אופיר דודזאדה; מרואן קבהא, ביברס נאתכו, מאור מליקסון (יוסי בניון, 78); אלירן עטר (טל בן חיים, 70), ליאור רפאלוב (דן איינבינדר, 63), תומר חמד.