נבחרת ישראל תתארח הערב (שישי 21:45) אצל ליכטנשטיין למשחק הלפני אחרון בקמפיין מוקדמות מונדיאל ‭ .2018‬אף שהקמפיין גמור מבחינת החבורה של אלישע לוי, הרצון הוא לסיים בטעם טוב, מה גם שביום שני תשחק ישראל מול ספרד.

האווירה הכללית בנבחרת רגועה, ואחד השחקנים סיפר: "יש כאלה שכבר חושבים על המשחק מול ספרד, אבל קודם צריך לנצח את ליכטנשטיין ואסור להתבזות". ליכטנשטיין עדיין לא לקחה נקודה בבית ‭ ,7‬והחשש בנבחרת הישראלית – בייחוד לנוכח היכולת במשחקים האחרונים – הוא מאיבוד נקודות. "אין משחקים קלים, ולמעט ספרד לשום נבחרת לא קל", אמר המאמן אלישע לוי, "אנחנו מתרכזים ועובדים כדי לחזור עם ניצחון".

לוי דיבר גם על תלונות השחקנים בנוגע ללוח הזמנים, שהביא לכאורה למעט שעות שינה ולחוסר מנוחה: "קיבלנו את התנאים הטובים ביותר, ואף אחד לא צריך לחפש תירוצים. אנחנו משתכנים באותו מלון שבו היתה איטליה הגדולה, כך שאם שחקן כזה או אחר בחר להתלונן – זה מיותר. יש את עניין הטיסה חזרה, אבל הנבחרת משתדלת לא לטוס בשבת, ואני מאמין שנדע להכין את עצמנו גם לספרד".

מה שעלול להקשות מעט על ישראל הוא מזג האוויר הסוער שצפוי בליכטנשטיין בזמן המשחק, אך אחד השחקנים הבהיר: "מול ליכטנשטיין שוב דבר לא יכול להיות תירוץ, גם לא מזג האוויר. צריך לנצח כי חטפנו מספיק בראש במשחקים האחרונים, ובצדק".

הבלם טל בן חיים, שיענוד את סרט הקפטן בהופעתו ה-‭95‬ במדים הלאומיים, סיכם: "כשאתה עוזב את המשפחה בערב חג, כמובן שאתה רוצה לעשות את המקסימום ולהשיג תוצאה טובה".

מבחינת ההרכב, לוי ימשיך עם אריאל הרוש בין הקורות. בחלק האחורי אין למאמן הרבה אפשרויות לנוכח ריבוי החיסורים, ואת מקומו של שיר צדק, שלא זומן בשל פרשת החומרים האסורים, צפוי למלא איתן טיבי. מעבר לכך, הנבחרת תעלה במערך התקפי, שצפוי לכלול את תומר חמד, איתי שכטר וליאור רפאלוב.

במשחק החוץ מול איטליה הנבחרת הסתדרה לא רע ללא ערן זהבי, שפרש מהמדים הלאומיים לאחר פרשת סרט הקפטן. "בנבחרת כמו שלנו ובמצב שאליו הגענו זה לא ממש משנה מי משחק", עקץ אחד השחקנים.

בעוד בנבחרת מצהירים כי הם לא מסתכלים על המשחק מול ספרד, בהתאחדות לכדורגל חושבים כבר על הקמפיין הבא. אלישע לוי ככל הנראה לא ימשיך בתפקידו, ומאחורי הקלעים עלה שמו של מאמן בני יהודה יוסי אבוקסיס כמועמד להחליפו. לראשי ההתאחדות הוצעו גם כמה מועמדים זרים, אך כרגע אין שם יוצא דופן על הפרק.