תופעת הליצנים מוסיפה לצבור תאוצה: הלילה (ו') דווח על שני קטינים בני 15 ו-14 בעיר במרכז השרון שעל פי החשד יצאו מבתיהם כשברשותם כלי תקיפה. מתחקור ראשוני של שוטרים שהגיעו למקום עלה כי אחד הקטינים תויג ברשימת "קורבנות של היום" בקבוצת ליצנים באינסטגרם, ומאחר שחשש לצאת מפתח ביתו לבדו, הצטיידו הוא וחברו בכלי תקיפה.

הקטינים עוכבו בתחנת המשטרה והחל בעניינם הליך לפי חוקי הנוער. מן המשטרה נמסר: "אנו פונים להורים לגלות מעורבות הורית, לבדוק את הסלולארי של ילדיהם ובמידת הצורך להסירם מקבוצות אלו".

כלי התקיפה שנמצאו אצל הנערים שסומנו כקורבנות לליצנים (צילום: דוברות המשטרה)

אמש (ה') עוכב ברמת השרון קטין בן 13 שנתפס כשברשותו מסכת ליצן ואלת בייסבול. השוטרים הגיעו למקום בעקבות דיווח על כמה קטינים במסכות ליצן, אך איתרו רק אחד מן החשודים. הוא עוכב בתחנת המשטרה והוריו הוזמנו למקום. מן המשטרה נמסר כי "המשטרה מבצעת כל העת פעילות יזומה נגד תופעת ההפחדה והטרדת הציבור וכל מעשה ייתקל באכיפה בלתי מתפשרת".

דיווח נוסף, על אדם העוטה מסכה ומפחיד ילדים בגן ציבורי במרכז העיר פתח תקווה, התקבל מוקדם יותר אתמול בערב. שוטרים סמויים שהגיעו למקום איתרו את החשוד, תושב פתח תקווה בן 28, בשעת מעשה, והוא עוכב לחקירה.

מסכת ליצן ואלת בייסבול שנתפסו ברשות קטין ברמת השרון (צילום: דוברות המשטרה)

במהלך הימים האחרונים המשטרה עיכבה לחקירה מספר נערים, חלקם אף מתחת לגיל 12, לאחר שעטו מסכות ליצן והפחידו עוברי אורח במקומות ציבוריים שונים ברחבי הארץ. בחלק מהמקרים, המעשים הגיעו לכדי התפרעות של ממש והפרת הסדר הציבורי תוך שיבוש שגרת חייהם של אזרחים ברחבי הארץ.

לפי המשטרה, החשש הוא שיהיו שיפרשו את ההלצה כאיום ממשי ויפגעו בנערים, שעושים לעתים שימוש באביזרים דמויי כלי תקיפה. כוונות הנערים ברובם המוחלט של המקרים אינן כוללות רצון לפגוע בגוף או ברכוש.

בעקבות המקרים הרבים ברחבי הארץ יצאה המשטרה בקריאה לבני הנוער בישראל שלא לקחת חלק במעשה החברתי הפסול שעומד בניגוד לחוק. כמו כן, פנתה המשטרה להורי הנערים לוודא כי ילדיהם לא נוטלים חלק בטרנד החברתי המסוכן, שעשוי לסבך את ילדיהם בפלילים.

נושאים קשורים: