מאבטח בגן ילדים בברזיל שרף אתמול (ה') למוות שישה ילדים בני 4 וגננת, אחרי שריסס אותם באלכוהול והצית אותם, בתקרית שזעזעה את האומה. עשרות ילדים נוספים נפצעו מהלהבות, בעוד המאבטח, שלפי דיווחים סבל ממחלות נפשיות, מת בבית החולים כתוצאה מכוויות שגרם לעצמו.

הגן שנשרף בג'נאובה, ברזיל (צילום: AFP)

הטרגדיה אירעה בעיר ג'נאובה, שבה חיים כ-70 אלף תושבים, כ-600 קילומטרים צפונית לעיר בלו הוריזונטה. גן הילדים נקרא "אנשים תמימים". ראש העיר הכריז על שבעה ימי אבל.

כ-50 אנשים הובהלו לבתי חולים בעיר לאחר המקרה, ולאחר מספר שעות נותרו עשרה מאושפזים הסובלים מפציעות קשות, לפי גורמי רפואה מקומיים. שני ילדים נפטרו מפצעיהם בבית חולים, וכך גם המאבטח, שגילו היה בערך 50 ושמו דמאיו סוארס.

בזמן ההתקפה היו בגן כ-80 ילדים, והורים מזועזעים מיהרו למקום ומצאו חדר לימוד שנשרף והפך לאפר. "הילדה הקטנה שלי הייתה כל כך טובה, כל כך חכמה", אמר בכאב נלסון דה חזוס סילבה, אביה של הילדה אנה קלרה פריירה שנהרגה. ג'יין קלי, אמו של הילד חואן מיגל סוארס שמת גם הוא, אמרה לתקשורת המקומית: "הערתי אותו מוקדם כדי להביא אותו לכאן, וכשראיתי אותו שוב הוא היה מת בבית החולים".

משטרת ברזיל הגיעה לבית משפחתו של החשוד כדי לנסות לגלות את המניע למעשה המחריד, ומצאו בקבוקים רבים של אלכוהול. קצין המשטרה רנאטו נונז אמר שלמאבטח היו בעיות נפשיות מאז 2014. הוא עבד בלילות כמאבטח בגן הילדים במשך לפחות שמונה שנים, ולא היה בקשר ישיר עם הילדים. לפי דיווחים, הוא אמר לבני משפחתו השבוע שהוא ייתן להם "מתנה" ושהוא ימות.

פינוי ילדים מהגן בג'נאובה, לאחר שהגן הוצת על ידי מאבטח (צילום: AFP)

ראש עיריית ג'נאובה, קרלוס איסאילדון מנדז, אמר שטרגדיה גדולה הרבה יותר נמנעה. "זה יכול היה להיות יותר גרוע כי חדר התינוקות היה במסדרון הסמוך. הפינוי היה במקרה כזה קשה יותר. מפני שהילדים היו גדולים יותר, רבים מהם הצליחו להימלט", הוא הסביר.

נשיא ברזיל מישל טמר הביע את תנחומיו בטוויטר: "התעצבתי עמוקות מהטרגדיה הזאת שעירבה ילדים בג'נאובה, וברצוני להביע הזדהות עם המשפחות". כאב לילד בגיל בית ספר, אמר טמר שהוא מבין כי "מדובר באובדן כואב מאוד" עבור ההורים.

נושאים קשורים: