זה כנראה אחד הסרטונים המחליאים ביותר שעלו לרשת: אדם שצולם כשהוא משחק גולף, זיעזע את הגולשים כשבמקום כדור הוא השתמש באווז חי וחסר אונים – שראשו נערף בזמן החבטה.

התיעוד הנורא צולם ככל הנראה בפינלנד, על ידי חברו של האיש – כך עולה מידיעה שפורסמה ב"מטרו" הבריטי. בסרטון האכזרי נראה הגבר כשהוא מנחית את המכה על ראשו של האווז בקור רוח מצמרר.

אלא שבכך לא הסתיים הסיפור: הסרטון, שנשלח בתחילה לקבוצות מצומצמות בווטסאפ, דלף לאחר מכן לרשת ועורר זעזוע בפינלנד. בשלב זה משך התיעוד את תשומת לבו של מנהל מועדון הגולף, שמיהר לפנות למשטרה ולהתחיל בחקירה. "אנחנו מגנים את המקרה לחלוטין", מסר המנהל.

בכיר בארגון הגולף הארצי בפינלנד אמר: "בלתי אפשרי להבין את זה. התנהגות כזו היא ההיפוך המוחלט של כל הערכים והעקרונות עליהם מבוסס משחק הגולף".

בסופו של דבר הצליחה המשטרה לעלות על עקבותיו של שחקן הגולף, שנעצר ועומד כעת במרכזה של חקירה בנושא. השחקן, מצדו, לא הביע חרטה על מעשיו – ואף הסביר אותם בנימוק משונה: לטענתו, האווז נפגע בראשו מאחד מכדורי הגולף במקום וסבל מאוד – ועל כן הוא ביקש לגאול את החיה האומללה מייסוריה. לדבריו, האווז התפתל מכאבים ודימם – והוא עצמו לא חשב שהמכה שייתן לו תערוף את ראשו.

מנהל מועדון הגולף, מצדו, הגיב ואמר כי לא ברור בשלב זה אם טענות השחקן נכונות. המנהל אף הורה לשחקנים אחרים לפעול על פי החוק אם ייתקלו במקרה דומה. "אם יש חיה פצועה, הדרך הנכונה היא לפנות למשטרה או לרשויות המטפלות בבעלי חיים", אמר.

נושאים קשורים: