משפחת אדלסון וחברת Las Vegas Sands הודיעו אתמול (חמישי) על הקמת קרן מיוחדת בשווי ארבעה מיליון דולרים שתשמש לסיוע לקורבנות הטבח המזעזע בעיר, שגבה את חייהם של 59 איש ופצע מאות.

אנשים בורחים מהירי בווגאס (צילום: Getty Images)

בהודעה שפרסמה החברה, שמשרדיה הראשיים נמצאים בעיר המדברית שנחשבת לנכס תרבות ובירת השעשועים של אמריקה, נאמר כי הקרן היא "לזכרם של אלו שאיבדו את חייהם בירי ההמוני בלאס וגאס ותשמש גם לשימור זכרם של הקורבנות האמיצים, אלו שבילו בפסטיבל המוזיקה, כוחות ההצלה והצוותים הרפואיים, שכולם חברו ביחד כדי להציל חיים".

הקרן הוקמה במסגרת תכנית התרומה לקהילה של החברה, Sands Cares, בשיתוף עם הקרן הפילנתרופית של ד"ר מרים אדלסון והיו"ר המייסד של החברה שלדון אדלסון (The Adelson Family Foundation). הקרן המשפחתית והחברה יתרמו כל אחת שני מיליון דולר ל"ארגונים המסייעים לקורבנות ולמשפחתם, כמו גם לתמיכה בעיר ובחיזוק המשאבים שלה כדי להתמודד עם מצבי חירום ואסונות".

בני הזוג אדלסון מסרו: "אף סכום לא ימחק את הטרגדיה האיומה או יחזיר לחיים את אלו שהלכו, אך כדי להוקיר את אלו שאיבדנו אנחנו חייבים לשקם את החיים של אלו שהירי השפיע עליהם, ולהעניק את הסיוע שכה דרוש לארגונים שעוזרים למאמצי שיקום אלו. לאס וגאס היא הבית שלנו ובשם כל אנשי החברה ובשם כל משפחת אדלסון, אנחנו מתחייבים לעשות את כל מה שביכולתנו כדי לאחות את השברים בקהילה, לעזור לאלו שנפגעו ולתמוך במשפחות, ולהבטיח שלאס וגאס תמשיך להיות העיר החזקה והתוססת שתמיד הייתה".

גילוי נאות: משפחת אדלסון היא הבעלים של החברה המחזיקה במניות ישראל היום ואתר nrg.