ככל הנראה תכנן היורה סטיבן פאדוק, שרצח 58 משתתפי פסטיבל קאנטרי ופצע יותר מ-500 בלאס וגאס ביום ראשון, לחולל אסון גדול עוד יותר. גורמים רשמיים בנמל התעופה מק'קארן, הסמוך לזירת הקטל, דיווחו כי שני קליעים פגעו במכל דלק גדול בשטח נמל התעופה, ואחד מהם חדר את המעטה החיצוני של המכל.

החלונות במלון מנדליי ביי (צילום: AFP)

אחד מחלונות הסוויטה במלון מנדליי ביי, שממנה ירה רוצח ההמונים לעבר אלפי האנשים שהאזינו למופע תחת כיפת השמיים, משקיף לעבר נמל התעופה ומכלי הדלק שבו, וייתכן שהירי לעבר המכלים היה מכוון. עם זאת, לפי ההודעה הרשמית של נמל התעופה בפייסבוק לא הייתה סכנה שהמכל יתפוצץ. "הסבירות שקליע ירי יגרום לשרפה או לפיצוץ במכל דלק מסחרי היא כמעט אפסית", נאמר בהודעה.

החוקרים סבורים שפאדוק תכנן להישאר בחיים לאחר הטבח, כך אמר מפקד משטרת לאס וגאס ג'וזף לומברדו. לומברדו לא פירט, אך אמר שפאדוק "עשה כל מה שביכולתו כדי שיוכל להימלט". לפי דיווחי המשטרה, נוסף על 23 רובים היו לפאדוק בסוויטה במלון גם יותר מ-20 קילו של חומר נפץ ו-1,600 קליעים במכוניתו. בין ההשערות שעלו נטען כי היו לרוצח תוכניות לגרום לפיצוץ הרכב ולפגוע באנשים נוספים.

אחד מכלי הנשק ששימש את הרוצח בלאס וגאס (צילום: מתוך הטוויטר)

אך המניע של רוצח ההמונים, חובב ההימורים המיליונר בן ה-64 מנבאדה, נותר בגדר תעלומה. נכון לעכשיו אין כל עדות לכך שהיו לו שותפים או שמישהו ידע על תוכניותיו. לפאדוק לא היה פרופיל של רוצח המונים טיפוסי, כך אמר קלינט ואן זאנדט, מפקח ביחידה למדעי ההתנהגות ב-FBI.

פאדוק היה מבוגר מהיורים באירועים כאלה בדרך כלל, ולא ידוע על מחלת נפש שלקה בה. לא ידוע על שום מצוקה כלכלית שסבל ממנה ולא היה לו רישום פלילי. "הוא לא השתייך לשום ארגון או דת, ולא התעניין בפוליטיקה. מעולם לא היה אכפת לו מהדברים האלה", אמר אחיו, אריק פאדוק. "הוא היה בחור שהיה לו כסף, והרבה לצאת להפלגות ולהמר".