מכבי ת"א חגגה הערב (חמישי) זכייה בגביע ווינר השביעי בתולדותיה, לאחר שגברה 79:93 על עירוני נהריה בגמר הגדול בחולון. מאמן הקבוצה, נבן ספאחיה, התראיין בסיום והתייחס לכך שעמד במבחן הראשון שלו העונה כמאמן הצהובים בהצלחה.

"בלי האוהדים זה לא שווה כלום מבחינתי", אמר הקרואטי והוסיף: "אני רוצה לברך את כולם – את הקבוצה, הצוות ובעיקר את הקהל. עבדנו טוב יחסית בקדם עונה. לצערי לא כולם היו בריאים ולכן השתמשתי בפחות שחקנים. השתפרנו, עשינו צעד גדול בתחילת המשחק ועשינו הרבה טעויות בחלק הזה היו חסרים לנו רכזים יותר מבכל חלק במשחק וראו מה ג'ון דיברתולומאו ונוריס קול עשו, זה לא קל. אני רוצה שהאוהדים יבואו, יקנו כרטיסים ויתמכו בנו".

דשון תומאס שקלע 20 נקודות, אמר: "זה מרגיש נהדר, יש לנו קבוצה חדשה, זכינו בתואר ואני מודה לחברים. שיחקנו את הכדורסל של מכבי, הקשבנו למאמן וניצחנו. הכל זה עבודה קשה ועבודת צוות".

מייקל רול שחגג גם הוא תואר ראשון במדים הצהובים אמר: "אנחנו קבוצה חדשה ותואר זה תמיד הישג נהדר. רכז היא לא העמדה האמיתית שלי, אבל אני עושה את זה לא מעט זמן ואעשה כל מה שהקבוצה תדרוש ממני".

מאמן עירוני נהריה, אריק אלפסי: "קשה להתמודד עם הגודל של מכבי בצבע. ניסינו ללחוץ ולבלגן את המשחק אבל הם הענישו אותנו. בסך הכול עברנו שבוע מוצלח, יש פוטנציאל בקבוצה זה חלק מתהליך".

מכבי ת"א זוכה בתואר הראשון לעונה (צילום: דני מרון)
עירוני נהריה מאוכזבת בסיום. נענשו בצבע (צילום: דני מרון)