הסיפור של אמבר האוסטרלית התחיל במשבר גדול שאירע לפני כשנתיים, ואמור להסתיים בזמן הקרוב – בסוף מדהים שכמעט ואי אפשר להעלות על הדעת.

קשר מיוחד. אמבר עם אחותה (צילום: מתוך האינסטגרם)

תחילתו של הסיפור בשנת 2015, כשאמבר החלה לחוות תופעות של גיל המעבר – בהיותה בת 23 בלבד, כך עולה מידיעה שפורסמה ב"סאן" הבריטי. הצעירה החלה לחוות גלי חום, והרופא בישר לה שבגופה נמצאו רמות נמוכות מדי של הורמון בשם FSH. הרופא הסביר כי רמות כאלה של ההורמון נמצאות בדרך כלל אצל נשים בגיל המעבר.

נגד כל הסיכויים. אמבר בהריון (צילום: מתוך האינסטגרם)

"הייתי בשוק", שיחזרה הצעירה. "אני רק זוכרת שבכיתי ושאלתי אם אוכל להביא ילדים". לאחר מכן החלה אמבר לעבור טיפולי פוריות קשים – אך לא חזרה לבייץ.

באותו שלב החליטו הצעירה ובן זוגה לבצע הפריה חוץ גופית – אך הנסיונות שערכו לא הצליחו. במקביל, סבלה אמבר מציסטות בשחלה ובתום מספר טיפולים נותרה ללא שחלות מתפקדות ועם חצוצרה אחת בלבד.

סוף טוב. אמבר ובן זוגה (צילום: מתוך האינסטגרם)

בני הזוג כמעט איבדו תקווה – אלא שבשלב זה הגיע הפיתרון המדהים: אחותה הקטנה של אמבר, טיילור, התנדבה לתרום לה ביציות, ולמרבה המזל הצליחה אמבר להיכנס להריון עם תאומים. "אני אפילו לא יודעת איך החלטנו שהיא תתרום את הביציות שלה", סיפרה אמבר, שאמורה ללדת בזמן הקרוב. "זה פשוט היה הקשר שלנו. עשינו כל מה שיכולנו כדי לגרום לזה לעבוד".

ניסיון ההפריה הראשון כשל – וגרם משבר מנטלי, כלכלי ופיזי לכל המשפחה – אך בניסיון השני נקלטה אמבר. "עשיתי בדיקת הריון וציפיתי שהתוצאה תהיה שלילית, אבל אלה היו שני הקווים הכי חזקים שאי פעם ראיתי", אמרה.

יש תקווה. אמבר בשלבים שונים של ההריון (צילום: מתוך האינסטגרם)

אמבר סיפרה כי היא סבלה מבחילות בוקר קשות במהלך ההריון, אך שום דבר לא יכול היה להפחית מאושרה. כעת היא מקווה שפרסום סיפורה ייתן תקווה לנשים שמתמודדות עם אכזבות דומות. "הרבה נשים חושבות שזה קורה רק להן, אבל למרבה הצער זה משפיע על רבות מאיתנו", אמרה.

לדבריה, "גם אם אתן לא רוצות לדבר עם מישהו פנים אל פנים, הצטרפו לקבוצות ההפריה החוץ גופית בפייסבוק. הנשים האלה הפכו לחברות הכי טובות שלי, והן מבינות את כל מה שאתן עוברות. אין שאלה שהיא לא נכונה, ואתן תרגישו בטוחות. ללא ספק זו דרך ארוכה וקשה, אבל היא שווה את זה".

נושאים קשורים: