פנדל של עומר א־סומה בדקה ה־85, שקבע 1:1 מול אוסטרליה והשאיר את תקוות המונדיאל של סוריה בחיים, כנראה לא היה צריך להישרק. מתיו לקי לא דחף את כובש השער כשהרחיק כדור גובה, אבל במידה רבה טעות השיפוט הזאת עשתה צדק עם המשחק.

דעת הקהל נחלקת לשניים בנוגע לנבחרת סוריה. יש שרואים בה סיפור סינדרלה מרגש, שמצליח נגד כל הסיכויים, ויש מי שמגדיר אותה כצעצוע של שלטון אסד. בכל מקרה, החבורה של איימאן חאקים ראויה למחמאות על הישגיה המקצועיים.

את המפגש הראשון בין שניים מול אוסטרליה, אחד החשובים בתולדותיה, אירחה שוב במגרשה הביתי המאולץ שבמלזיה. מול יציעים ריקים נקלעה לפיגור משער של רובי קרוזה בדקה ה־40, אך בשום שלב לא הרימה ידיים. כניסתו של עומאר אל־חאתיב הוותיק העירה את הסורים, שהיו מסוכנים יותר במחצית השנייה. שער השוויון היה באוויר דקות ארוכות, והוא כאמור הגיע חמש דקות לסיום מהפנדל המדויק של א־סומה.

ניקיטה רוקאביצה ממכבי חיפה נכנס בדקה ה־63 בשורות האוסטרלים, אך תרומתו היתה מועטה. בשלישי, בסידני, מול יציעים מלאים, הסוקרוס ינסו להשיג את הכרטיס לשלב הפלייאוף האחרון מול הרביעית בבית הצפון ומרכז אמריקני. סוריה, כהרגלה, לא תוותר עד השנייה האחרונה.

המהפך של סרביה

שתי נבחרות נוספות יכולות להבטיח מחר את מקומן ברוסיה 2018. "בבית הישראלי" ספרד תעשה זאת בניצחון על אלבניה, ובבית ד' סרביה זקוקה לשלוש נקודות במשחק החוץ מול אוסטריה המאכזבת. אלה ימים מוצלחים לאומת הספורט הסרבית. נבחרת הנשים הוכתרה לאלופת אירופה בכדורעף, הגברים סיימו במקום השלישי וביורובאסקט נכנעו רק בגמר לסלובניה המלהיבה.

ההצלחה של נבחרת הכדורגל מגיעה אחרי קמפיין מחפיר במוקדמות יורו 2016, שבו השיגה רק ארבע נקודות, ומבלי שהשתתפה בטורניר גדול מאז 2010. האחראי לשינוי הוא סלאבוליוב מוסלין, שהגיע ב־2016 והחדיר בשחקנים פטריוטיות ומחויבות לסמל. בעזרת ותיקים כמו אלכסנדר קולארוב וברניסלב איבנוביץ', לצד צעירים שחלקם היו שותפים לזכיה במונדיאליטו ב־2015, הסרבים עם מאזן נקי מהפסדים הכולל ניצחונות 2:3 על אוסטריה ו־0:1 באירלנד.