לוויתו של ראובן (מוטי) שמרלינג תושב אלקנה, שנרצח אתמול (ד') בכפר קאסם, תתקיים מחר בבית העלמין ביישובו. הנרצח העסיק תושבי השטחים ונבדק אם יש קשר למקרה. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

שמרלינג יצא מביתו בערב חג הסוכות למחסן בבעלותו המצוי סמוך לכפר קאסם. משלא הצליחה רעייתו ליצור עמו קשר כעבור שעות אחדות פנה בנו שי, המתגורר אף הוא באלקנה, למחסן של אביו, ושם מצא אותו כשהוא פגוע בכל חלקי גופו וללא רוח חיים.

ראש המועצה אלקנה ליד בית משפחת שמרלינג בערב החג

בני משפחה שהגיעו אל בית האם עדכנו אותה בבשורה המרה. ראובן שמרלינג היה אמור לחגוג במהלך חג סוכות יום הולדת שבעים בנוכחות ארבעת ילדיו ותשעה עשר נכדיו. לרגל האירוע הדפיסו בני המשפחה חולצה ועליה נכתב "חוגגים שבעים לסבא מוטי, סימן שאתה צעיר".

ראש מועצת אלקנה אסף מינצר אמר: "אנחנו בהלם ומשתתפים בצערה של משפחת שמרלינג על הירצחו של האב, השם יקום דמו. ראובן היה אמור לחגוג את החג הזה בחיק משפחתו המורחבת שכולם כרגע מוכים בהלם ובתדהמה. אי אפשר להבין את המצב הזה שבו יהודי נמצא בכפר קאסם שחוט. זה דבר שלא מתקבל על הדעת".

בהודעה רשמית מטעם היישוב נמסר: "בית אלקנה מודיע בצער ובתדהמה על הירצחו של חברנו ראובן שמרלינג הי"ד בידי מרצחים בני בליעל לפני כשעתיים בכפר קאסם ומשתתפים בצער המשפחה. המועצה והקהילה מלווה את המשפחה בשעות הקשות".

גורמי צבא וגורמים במערכת הביטחון באו בערב חג לבית המשפחה כדי לעדכן בממצאים ראשונים של החקירה, שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום.

ממשפחת הנרצח נמסר: "המשפחה המורחבת המומה ואבלה על הרצחו של בעל, אב וסב אהוב. למשפחה הכואבת אין ספק כי מדובר ברצח נתעב על רקע לאומני. ראובן (מוטי) שמרלינג ז"ל היה אדם אהוב על כל מכריו, איש חסד לכל נצרך ללא הבדל. היה מוקד של שמחה והפיץ אור בכל מסגרת שבה פעל. אדם אשר תרם ממרצו ופועלו לטובת הקהילה והיה נכון להושיט יד לעזרה לכל נזקק בכל עת ורבות מהפעמים עשה זאת בסתר.

"שימש כחזן בבתי הכנסת באלקנה בתפילות הימים הנוראים וכל הקהילה נרגשה מקולו הערב ותפילתו היוצאת מן הלב. נלקח מאיתנו ביום הולדתו ה-70 כשכל המשפחה המורחבת מתכנסת לחוג את החג כמדי שנה בשנה בחג הסוכות. מסיבת הולדתו הפכה לצערנו ליום אבלנו".

זירת הרצח בכפר קאסם (צילום: TPS)

ממד"א נמסר לאחר האירוע: "בשעה 13:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על גבר שנמצא מחוסר הכרה באזור תעשייה סמוך לכפר קאסם. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על גבר כבן 70 ללא סימני חיים וקובעים את מותו במקום. נסיבות הארוע אינן ברורות".

פרמדיקית מד"א עדי מרציאנו סיפרה: "כשהגענו אנשים הובילו אותנו למבנה שם ראינו גבר כבן 70 שוכב מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים וקבענו את מותו במקום".

נושאים קשורים: