יכול להיות שרוצח ההמונים סטיבן פאדוק (64), שרצח ביריות 59 איש ופצע יותר מ-500 במהלך פסטיבל קאנטרי בלאס וגאס, תכנן במקור לערוך את הטבח בהופעה אחרת, שהתקיימה שבוע קודם לכן.

לאתר "דיילי ביסט" נודע ממקור בכיר במערכת אכיפת החוק המקומית שפאדוק שכר כמה חדרים המשקיפים על הפסטיבל "החיים יפים", שנערך בלאס וגאס מדי שנה. המקור אינו מעורב ישירות בחקירה, אך קיבל עדכון על התקדמותה.

בבניין אוגדן, בניין דירות יוקרה בן 21 קומות המשקיף לרחבה שבה נערך הפסטיבל, סירבו למסור לכתבים את פרטי העסקאות שנעשו עם פאדוק. "איננו בעמדה לאשר או להכחיש שום דבר ביחס לעסקיו של מר פאדוק", אמרה מנהלת יחסי הציבור של בעלי הבניין. "אני ממליצה שתפנו למשטרה, כידוע החקירה עדיין מתנהלת".

אנשים בורחים מרחבת ההופעה (צילום: Getty Images)

המקור טען כי ייתכן שפאדוק נבהל ברגע האחרון, או שפשוט שינה את התוכניות, ובמקום זאת שכר את הסוויטה במלון מנדליי ביי ב-28 בספטמבר. מחלונות הקומה ה-32 פתח באש לעבר כ-20 אלף משתתפי הקונצרט "Route 91", וירה במשך דקות ארוכות במבלים ההמומים ברחבת ההופעות הפתוחה. כשהמשטרה פרצה לבסוף לחדר שבו הסתגר התאבד פאדוק בירייה. המניע של הרוצח, רואה חשבון בגימלאות שצבר מיליונים מעסקאות נדל"ן, אינו ידוע לפי שעה.

לפי הסימנים נראה כי גם הירי ההמוני שביצע פאדוק בסופו של דבר תוכנן מראש. בסוויטה הפינתית, ששימשה לו קן צלפים, נמצאו 23 רובים, שאותם העלה לקומה ה-32 במלון בתוך עשר מזוודות. בפשיטה על ביתו של היורה בקהילת גמלאים נבאדה נמצאו 19 כלי נשק נוספים, אלפי כדורים, וחומרי נפץ.

זירת האירוע בווגאס (צילום: AP)

לפאדוק לא היה פרופיל של רוצח המונים טיפוסי, כך אמר קלינט ואן זאנדט, מפקח ביחידה למדעי ההתנהגות ב-FBI. הוא היה מבוגר מהיורים באירועים כאלה בדרך כלל, ולא ידוע על מחלת נפש שלקה בה. לא ידוע על שום מצוקה כלכלית שסבל ממנה ולא היה לו רישום פלילי, אף שהיה ידוע כחובב הימורים. "הוא לא השתייך לשום ארגון או דת, ולא התעניין בפוליטיקה. מעולם לא היה אכפת לו מהדברים האלה", אמר אחיו, אריק פאדוק. "הוא היה בחור שהיה לו כסף, והרבה לצאת להפלגות ולהמר".

נושאים קשורים: