בת זוגו של מבצע הטבח בלאס וגאס הגיעה הלילה (ד') לארצות הברית מהפיליפינים, לאחר שהבולשת הפדרלית (FBI) הכריזה שהיא רצויה לחקירה. באירוע קטל האמריקאי בן ה-64 סטיבן פאדוק לפחות 59 אנשים בהופעה מחלון חדרו בקומה ה-32 של מלון מנדליי ביי, וחשד התעורר בנוגע לחברתו.

תיעוד חדש מזירת הטבח:

לפי גורמים ברשויות האמריקאיות והפיליפיניות, בת הזוג מרילו דנלי, אזרחית אוסטרליה בת 62, עזבה אתמול את בירת הפיליפינים מנילה והגיעה לשדה התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס בשעה 19:30 בערב (שעון מקומי).

בשדה התעופה פגשו אותה סוכני FBI, ומקור ברשויות האכיפה אמר שהיא אינה עצורה – אך הבולשת מקווה שהיא תסכים מרצונה לעבור תשאול. עוד אמר המקור שטיסתה של דנלי לארה"ב הייתה "מתאומת עם רשויות ה-FBI", ושהיא חזרה במטרה לטהר את שמה מכל אשמה בטבח הקטלני ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.

סטיבן פאדוק (צילום: מתוך טוויטר)

הרשויות עוד לא יודעות מדוע ביצע פאדוק את מסע הירי לפני שהרג את עצמו, והן מקוות להשיג תשובות מבת זוגו, שגרה יחד עמו בקהילת גמלאים בעיירה מסקיט בנבאדה, כ-145 קילומטרים מלאס וגאס.

החוקרים בוחנים העברה של 100 אלף דולר שבוצעה מחשבונו של פאדוק לחשבון של דנלי. לפי החשד, מדובר היה במעין תשלום "ביטוח חיים" לדנלי. הם רוצים לדעת האם פאדוק עודד את זוגתו לעזוב את ארה"ב לפני הטבח שתכנן. היא הגיעה למנילה ב-15 בספטמבר, כשבועיים לפני מסע הירי.

נושאים קשורים: