"בסוכות תשבו שבעת ימים", נכתב על קישוטים רבים שנתלים בסוכות ברחבי הארץ בימים אלו, אך האם הייתם מוכנים לשלם 240 אלף דולר תמורת קישוט שכזה? בזמן ששוקי ארבעת המינים רוחשים קונים שמבצעים את הקניות האחרונות לחג, ברשת מתנהל שוק משלו שבמסגרתו נמכרים מוצרים בסכומים שונים ומשונים – החל משקלים בודדים לאקססוריז לחג וכלה במוצרי יודאיקה עתיקים ונדירים במיוחד.

באתר המכירות ebay נמכרים מוצרים רבים לכבוד סוכות. כך, ובאופן אירוני למדי, נמכרים ארבעת המינים במחירים גבוהים מאלו שניתן לרכוש בישראל. תושב ברוקלין שהחליט לעשות קופה באינטרנט מוכר סט של ארבעת המינים ב-45 דולרים. לצערם של הישראלים המוצר לא יגיע לארץ, ככל הנראה מתוך חשש שהוא ייהרס בדרך.

למעשה, רוב מוכרי ארבעת המינים שעושים זאת און ליין, מציעים מכירים גבוהים בהרבה מאלו שמוצעים בשווקים לסט סטנדרטי. כך, תושב ירושלים מוכר סט ב-110 דולרים שהם כ-390 שקלים. תושב ניו יורק מציע סט מושלם תמורת 80 דולר, אך אם תרצו שיעביר אליכם את המוצר תאלצו להיפרד מ-20 דולרים נוספים.

לא רק ארבעת המינים נמכרים ברשת. עשרות מוכרים מציעים מוצרים שונים ומשונים. ספרי ילדים בעשרה דולרים, תקליט ישן של שירי חג בשלושה דולרים וקישוטים בחמישה דולרים הם רק חלק מהמוצרים שנמכרים און ליין.

קערה לאתרוג (צילום: ebay)

המוצרים הפשוטים, שתוכלו למעשה למצוא בכל חנות בישראל, הם רק קצה הקרחון ככל שמדובר במגוון שמוצע ברשת, אם אתם מוכנים לשלם תמורתם. לדוגמה, מציע תושב קריית שמונה מתקן לנשיאת אתרוג מהמאה ה-19 ב-1,800 שקלים. אם מדובר בסכום גבוה מדי עבורכם, אתם יכולים להסתפק בפוסטר ישן לסוכה תחת הכותרת 'בסוכות תשבו שבעת ימים' שמגיע במחיר מבצע של 490 דולרים.

פוסטר לסוכה המוצע למכירה באתר ebay (צילום: ebay)

למרות שהמחירים ממש לא מתאימים לכל כיס, ממש לא מדובר בסוף פסוק. מבט באתר המכירות הפומביות 'סותביס' בלונדון מכניס אותנו לפרופורציות. שם נמכר בעבר מחזור ליום כיפור ולסוכות במחיר של 218 אלף דולרים.

נושאים קשורים: