מזג אוויר נעים ואפילו קצת קריר צפוי בחג הסוכות, לפחות בחלקו הראשון. החזאי התורן במטאו-טק, צחי וקסמן, מסר כי מחר (ד') צפויות טמפרטורות נוחות וממוצעות לתקופה זו של השנה, אם כי בהרים הן תהיינה מעט מתחת לממוצע.

בערב החג, מחר, מזג האוויר יהיה נוח בדרך כלל אבל קריר בהרים, כך שליושבים בסוכה מומלץ להצטייד בלבוש ארוך, ולישנים בסוכה – בשמיכות עבות. ביום חמישי, חג הסוכות עצמו, מצפה לנו מזג אוויר נוח, ודי הרבה עננות בשמים. בשעות הבוקר ייתכנו טפטופים לאורך החוף.

בלילה שבין חמישי לשישי ויום בשישי משעות הבוקר המוקדמות גדלים סיכויים לגשם מקומי באזורים שונים בארץ. החזאי מציין כי אי אפשר לדעת איפה בדיוק, אבל באזורים מסוימים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב ייתכנו אירועי גשם בודדים.

יכול להיות שהגשם שירד יהיה כזה שירטיב את הסוכות. "זה לא בסיכוי גבוה, אבל יש פוטנציאל לכך", אמר החזאי. "זה יכול להשתנות לכאן או לכאן. מספיק שינוי קל מאוד כדי שלא יקרה ולא ירד גשם, ומאידך מספיק שינוי בכיוון האחר כדי שזה אכן יקרה וביתר שאת. חייבים להתעדכן", הסביר.

כך או כך, אירועים בודדים של גשם צפויים לאורך כל יום שישי. הטמפרטורות ירדו עוד ויהיה קריר. שישי יהיה היום הקריר ביותר השבוע. בהרים צפויות בין 22 ל-24 מעלות, ובחוף 27 מעלות. בלילות יהיה קר עוד יותר: רק 14 עד 15 מעלות בהרים, ו-20 עד 21 מעלות בחוף.

בשבת מזג האוויר יתייצב, לקראת המהפך שיתרחש ביום ראשון: בראשון, ביום שבו נערכת ברכת כהנים בכותל המערבי, צפוי שינוי חד במזג האוויר לכיוון של התחממות והתייבשות. צפויה עלייה של בין 3 ל-5 מעלות, והטמפרטורות תהיינה גבוהות מהרגיל לעונה. לא מן הנמנע שההתחממות הזו תלווה בטפטוף, אבל זה יהיה טפטוף מלוכלך ומאובק. יהיה חם ויבש ויהיו עננים בשמים. אבל החום יימשך רק יום אחד. לאחר מכן צפויה הקלה.

נושאים קשורים: