18 חודשי מאסר בפועל, 8 חודשים על תנאי ומתן פיצויים למתלונן בסך 10,000 שקלים נגזרו על מחבל ערבי תושב ירושלים, שתקף בשנת 2014 יהודי חרדי, פצע אותו וגרם לו לחתך בראשו. מלבד התקיפה הורשע המחבל גם בתמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון טרור והסתה.

באירוע התקיפה, שהתרחש בעיר העתיקה בירושלים, הצליף הנאשם בראשו של המתלונן באמצעות חגורה וגרם לו לחבלה בראשו. בעקבות האירוע הורשע הנאשם בעבירות של פציעה ותקיפה על רקע גזעני.

בגזר הדין התייחס שופט בית משפט השלום בירושלים דוד שאול גבאי ריכטר לתפיסה הגזענית של התוקף: "מעשיו של הנאשם נועדו לפגוע בגופם של מי שנתפסים על ידו כ'אויב' וזאת אך בשל היותם שייכים לקבוצה 'אחרת'. תפיסה גזענית זו אין לקבל ויש לעוקרה מן השורש, בהיותה אחת מהרעות החולות שידעה החברה האנושית מעולם, והיא ראויה לגינוי ולמאבק בכל הכלים החוקיים שיש לה לחברה".

כחודשיים לאחר התקיפה, פרסם הנאשם לאורך כל תקופת המשפט פוסטים בדף הפייסבוק האישי שלו, אשר מביעים תמיכה בפיגועים שנעשו באותה עת ושיבחו את מבצעי הפיגועים. בגין פרסומים אלו, הורשע הנאשם בתמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון טרור והסתה לאלימות או טרור.

עורך הדין חיים בלייכר מארגון 'חוננו', שליווה את קורבן התקיפה, מסר לאחר פסק הדין: "אנו למדים שחובה להתייחס לכל תקיפה של יהודים על רקע לאומני-גזעני בכל החומרה. הנאשם תקף והלם עם חגורה בראשו של הנפגע, נעצר ושוחרר.

"יותר מאוחר הוא נעצר שוב בגין הסתה ותמיכה בטרור ובארגון החמאס. מה שמלמד על המניע, המסוכנות וכוונתם של אותם תוקפים 'צעירים'. ארגון 'חוננו' מלווה את נפגעי העבירה גם בפיגועים אלו ופועל למיצוי הדין אם הנאשמים, ובכך נמנעת החמרה של הפיגועים על ידי אותם נאשמים וסביבתם". בלייכר הוסיף גם כי בכוונתו להגיש תביעה אזרחית נגד המחבל.

נושאים קשורים: