יצא בזול? מאמן מכבי ת"א ג'ורדי קרויף ספג הערב (שני) קנס של 7,500 שקלים והרחקה משני משחקים על תנאי בעקבות הטענה כי המאמן המורחק נכח לפני המשחק באשקלון בחדר ההלבשה עם חניכיו.

בדו"ח השופט של איתן שמואלביץ' צוין: "פניתי למר עידן אלתר, נציג מכבי תל אביב בנושא", כתב השופט, "וזה השיב לי כי על פי הייעוץ המשפטי שקיבלו אין שום מניעה שהמאמן יהיה נוכח עד תחילת המשחק. לטענתו, על המאמן להיות מורחק רק במהלך המשחק, ובמחצית, ואין כל מניעה שיהיה נוכח בחדר ההלבשה לפני פתיחת המשחק ואחריו".

בדיון, נציגי הצהובים טענו כי אין מניעה שמאמן מורחק ישהה בחדר ההלבשה לפני שריקת הפתיחה, הדיין נועם לובין החליט לקבל את חלק מהטיעונים, אך במידה וקרויף יחזור על אותה עבירה – הוא יספוג עונש הרחקה בפעול משני משחקים.

במכבי ת"א זעמו על ההחלטה: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב מאוכזב מאוד מההחלטה שנתקבלה על ידי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. אין לנו ספק וכך גם מלמדים תקדימי העבר, כי במידה והיה מדובר במישהו אחר העונש היה שונה לחלוטין. אין מחלוקת כי הסעיף הרלוונטי בתקנון נתון לפרשנות ולכן באופן טבעי אנו מאוכזבים מעצם ההרשעה ומהעונש החמור והלא פרופורציונאלי לעונשים קודמים שנפסקו על ידי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל".

נושאים קשורים: