בסרטון ותמונות מתוך חדר המלון שממנו ירה הרוצח סטיבן פאדוק (64) נראים אחדים מכלי הנשק שבהם השתמש לביצוע הטבח בלאס וגאס, שלפי הסימנים נראה כי תוכנן מראש. בסוויטה, הפינתית, ששימשה לו קן צלפים, נמצאו 23 רובים, שאותם העלה לקומה ה-32 במלון בתוך עשר מזוודות. בפשיטה על ביתו של היורה בקהילת גמלאים נבאדה נמצאו 19 כלי נשק נוספים, אלפי כדורים, וחומרי נפץ.

אחד מכלי הנשק ששימש את הרוצח בלאס וגאס (צילום: מתוך הטוויטר)

פאדוק רצח 59 איש ופצע יותר מ-500 כשירה במשך דקות ארוכות ביום ראשון בלילה (לפי השעון המקומי) מחלונות הסוויטה מס' 32135 בקומה ה-32 של מלון מנדליי ביי אל עבר רחבת ההופעות הפתוחה, שבה האזינו אלפים למופע במסגרת פסטיבל מוזיקת קאנטרי. כשהמשטרה פרצה לבסוף לחדר שבו הסתגר התאבד פאדוק בירייה. המניע של הרוצח, רואה חשבון בגימלאות שצבר מיליונים מעסקאות נדל"ן, אינו ידוע לפי שעה.

עשרות שוחררו מבתי החולים בווגאס במהלך היום (ג'), כיממה לאחר הטבח ההמוני, כך מדווחים גורמים רשמיים. בסוכנות AP דווח כי בתי החולים הודיעו היום כי מצבם של 45 אנשים לפחות שנפצעו במתקפת הירי עדיין מוגדר קשה. בכלי התקשורת בארצות הברית נחשפים סיפורי גבורה של אזרחים ושל שוטרים שהיו בזירת האירוע ופעלו להגן על אחרים בגופם.

זירת האירוע בווגאס (צילום: AP)

מזכירת העיתונות של הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, ציינה לשבח את תושב פילדלפיה מייק מקגריי, שנשכב מעל אנשים צעירים כדי להגן עליהם מפני צרורות הירי שהוטחו לעבר רחבת המופעים הסמוכה למלון. מקגריי סיפר בריאיון לרשת הטלוויזיה "KYW" על המניע להתנהגותו: "אני בן 53, הם בשנות ה-20 לחייהם. היו לי חיים ראויים עד כה, ואני מעדיף שהם יחיו יותר זמן ממני".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כינה היום את הרוצה "אדם חולה מאוד מאוד" ו"משוגע". בשיחה עם כתבים לפני צאתו לפוארטו ריקו, שנפגעה בהוריקן, אמר טראמפ ביחס לרוצח פאדוק: "אנחנו בוחנים אותו ברצינות רבה מאוד". הנשיא גם שיבח את שוטרי משטרת לאס וגאס, שלדבריו עשו "עבודה יוצאת מן הכלל", והדגיש כי אירוע הירי היה טרגדיה. כשנשאל על חוקי הנשק אמר טראמפ: "נדון בכך עם הזמן".

הזמר ג'ייסון אלדן (צילום: Morgan Williams)

הזמר ג'ייסון אלדן, שבמהלך ההופעה שלו התרחש הירי ההמוני, פנה באמצעות הרשתות החברתיות למעריציו. אלדן כתב באינסטגרם כי "לבו כואב על הקורבנות ומשפחותיהם", והפציר באנשים להתאחד ו"לעצור את השנאה".

אנשים בורחים מקזינו מנדלי ביי בלאס וגאס (צילום: Getty Images)

לפאדוק לא היה פרופיל של רוצח המונים טיפוסי, כך אמר קלינט ואן זאנדט, מפקח ביחידה למדעי ההתנהגות ב-FBI. הוא היה מבוגר מהיורים באירועים כאלה בדרך כלל, ולא ידוע על מחלת נפש שלקה בה. לא ידוע על שום מצוקה כלכלית שסבל ממנה ולא היה לו רישום פלילי, אף שהיה ידוע כחובב הימורים. "הוא לא השתייך לשום ארגון או דת, ולא התעניין בפוליטיקה. מעולם לא היה אכפת לו מהדברים האלה", אמר אחיו, אריק פאדוק. "הוא היה בחור שהיה לו כסף, והרבה לצאת להפלגות ולהמר".

סטיבן פאדוק (צילום: מתוך טוויטר)