פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ג') לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עקב אבו סולב, תושב הנגב כבן 18, שתקף נהג אוטובוס וניסה להסיטו ממסלולו. אבו סולב, תושב הפזורה הבדואית שמשרת בצה"ל, מואשם בעברה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה לאחר שבמהלך נסיעה באוטובוס מכיוון באר שבע לדימונה התעמת עם הנהג, אחז בהגה וגרם להסטת האוטובוס מנתיבו. לפי עדי ראייה נוסף על הנאשם היו שני תוקפים נוספים, אך נכון לעכשיו הם לא נעצרו.

מכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד קרן שטרית, עולה כי ב-10 בספטמבר בסמוך לשעה 20:00 נסע הנאשם באוטובוס של חברת אגד אשר עשה את דרכו מבאר שבע לדימונה. במהלך הנסיעה, דקות אחדות לאחר שהנהג עצר את האוטובוס בתחנת בית פלט/אלאסם שבערערה בנגב, אשר בה ירדו נוסעים, התקרב הנאשם מחלקו האחורי של האוטובוס לעבר חלקו הקדמי ודרש מהנהג בצעקות שיעצור את האוטובוס כדי שיוכל לרדת. הנהג סירב לעצור את האוטובוס והודיע לנאשם כי יעצור את האוטובוס רק בתחנה הבאה, תחנת ערוער.

בתגובה לכך אחז אבו סולב לפתע בהגה של האוטובוס וסובב אותו בחוזקה כמה פעמים. כדי למנוע התהפכות של האוטובוס אחז הנהג בחוזקה בהגה, ובלם בלימת חירום. האוטובוס הוסט ממסלול נסיעתו ימינה ושמאלה, הנוסעים באוטובוס נהדפו מצד לצד, וחלק מהנוסעים אשר עמדו במעבר האוטובוס כמעט ומעדו.

לאחר בלימת החירום המשיך הנאשם לצעוק על הנהג, תוך שהוא מסובב את הגה האוטובוס וגורם לסטייתו מנתיב הנסיעה, שעה שכלי רכב נוספים נסעו בכביש. הנאשם לא חדל ממעשיו, ולחץ על מקשי ההפעלה באוטובוס, ובהם גם מקשי פתיחת הדלתות, תא המטען ובורר ההילוכים, וכל זאת כשהאוטובוס עודו נוסע. לבסוף עצר הנהג את האוטובוס בנתיב הנסיעה הימני של הכביש ופתח את הדלתות, והנאשם נמלט מהמקום.

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו. בבקשת המעצר ציינה עו"ד שטרית כי הנאשם "ביצע את המעשים שיוחסו לו, כשהאוטובוס בנסיעה בכביש בינעירוני, כשהוא מלא בנוסעים רבים שיושבים בכל מקומות הישיבה באוטובוס ואף עומדים במעבר האוטובוס. לא זו בלבד, אלא שהמשיב המשיך ולא חדל ממעשיו גם כשהמתלונן נאלץ לבצע בלימת חירום והאוטובוס הוסט ממסלול נסיעתו, נוסעים נהדפו מצד לצד וצעקו באוטובוס".

נושאים קשורים: