שר ההגנה האמריקאי ג'יימס מאטיס הבהיר היום (ג') במהלך שימוע בסנאט כי הוא מאמין כי כרגע יש לשמר את הסכם הגרעין עם איראן. הדברים מגיעים על רקע נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם, בו הבהיר כי הסכם הגרעין בעייתי וכי יש לבטלו.

"אם אנחנו מסוגלים לאשר שאיראן פועלת על פי הסכם הגרעין, אם אנחנו יכולים להיות בטוחים שזהו האינטרס הביטחוני של ארצות הברית", סייג. עם זאת, הוא ציין כי "אני מאמין שבזמן זה אין הוכחות להפרת ההסכם, זה משהו שהנשיא צריך לקחת בחשבון בשיקוליו".

מאטיס התייחס לשורת נושאים ביטחוניים ודיפלומטיים, בהם המתיחות בין ארצות הברית לצפון קוריאה. הוא הבהיר כי הפוקוס האמריקאי עדיין הינו על מציאת פתרון דיפלומטי לסכסוך עם פיונגיאנג, אך האופציות הצבאיות בהחלט נמצאות על השולחן.

ניסוי איראני בטיל בליסטי

הוא המעיט בפיצול בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומזכיר המדינה רקס טילרסון ואמר כי "ההבדלים אינם כה משמעותיים כפי שניתן לפרש את זה. מוקדם יותר השבוע הצהיר טילירסון כי ארצות הברית קיימה ערוצי תקשורת ישירים עם צפון קוריאה בניסיון לבדוק אם בדיקטטורה מעוניינים בדיאלוג, ואילו טראמפ אמר כי האחרון "מבזבז את זמנו". "אנחנו לא מדברים איתם", הבהיר מאטיס והסביר כי מדובר בגישושים בלבד.

נושאים קשורים: