חבר הכנסת מהמחנה הציוני, אראל מרגלית, הודיע הערב (ג') על פרישתו מהחיים הפוליטיים. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב מרגלית: "כדי להמשיך לפעול כיזם חברתי שיש באפשרותו לעשות שימוש בכל האמצעים, המשאבים ומרחב הפעולה הנדרש, החלטתי לפרוש מתפקידי כחבר כנסת ולחזור ולכהן כיו"ר קרן ג'יי. וי. פי ויו"ר עמותת 'בקהילה'.

"הדרך הטובה ביותר בשבילי להפוך את האג'נדה אותה אני מוביל למציאות בשטח היא לצרף את הניסיון הציבורי והיכולת היזמית למיזם חברתי וברמה הלאומית. גם פיתוח כלכלי של אזורים שלמים וגם הרחבת פעילות 'בקהילה' לשכונות מתקשות נוספות בארץ".

לאחרונה התמודד מרגלית בפריימריז לראשות מפלגת העבודה, אך התוצאות עבורו היו מאכזבות לאחר שהודח כבר בסיבוב הראשון. בפוסט שפרסם התייחס מרגלית לנושא וכתב: "אין זה סוד שרציתי להיבחר לראשות מפלגת העבודה ולהיות מועמדה לראשות הממשלה. החברים בחרו אחרת ואני מכבד את בחירתם.

פוסט הפרישה של ח"כ מרגלית

"אני מאחל הצלחה גדולה ליו"ר המפלגה אבי גבאי ולחבריי בסיעה ובמפלגה. אני רוצה להודות לכל מי שהלך אתי כברת דרך, גם לצוות המסור שלי וגם לאלפי הפעילים, התומכים והחברים".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הביע צער על פרישתו של מרגלית והודיע כי בעקבות הפרישה, תיכנס לכנסת לאה פדידה, משנה לראש עיריית יוקנעם. "אני מצר על פרישתו של ח"כ מרגלית ומברך על החלטתו לפעול כיזם בקידום הפריפריה ובפיתוח אזורי צמיחה חדשים בארץ", אמר גבאי.

"אני מצר על פרישתו של ח"כ מרגלית ומברך על החלטתו לפעול כיזם בקידום הפריפריה". אבי גבאי (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

"שוחחתי הערב עם ח"כ מרגלית", הוסיף יו"ר העבודה, "ואני שמח על כך שעל אף פרישתו מהכנסת, אראל מתכוון להמשיך ולפעול במסגרת המפלגה ולקדם את פעילותה. אני מברך את לאה פדידה, משנה לראש עיריית יוקנעם, על מינויה כחברת כנסת מטעם המחנה הציוני".

נושאים קשורים: