הפרישה של דודי סלע ברבע הגמר טורניר שנז'ן מול אלכסנדר דולגופולוב בפתיחת המערכה השלישית זאת במטרה מוצהרת להימנע מלשחק ביום כיפור, ממשיכה לעורר הדים בארץ ובעולם. כזכור, הישראלי החליט להפסיק לשחק במהלך המערכה השלישית, במצב של 1:1 במערכות סלע הודיע במפתיע על "פציעה" כדי להספיק ולהתכונן לצום, מה שגרם להדחתו מהתחרות.

מי שהפעם נרתם לעזרתו של סלע, שעל פי הדיווחים היה יכול לגרוף 33,925 דולר במידה והיה מנצח (במקום 19,330 דולר) הם מארגני עמותת "איילת השחר", שהחליטו לגייס את הכסף "האבוד" של דודי.

בדף הפייסבוק של העמותה, שמטרתה לגשר בין דתיים לחילוניים כתוצאה מהקרע החברתי העמוק הקיים בחברה הישראלית, נכתב: "סיפור הגבורה האמיתי של סלע התרחש שבוע שעבר ערב יום הכיפורים, דודי עלה למשחק רבע הגמר של טורניר ה-ATP בשנזן שבסין, דודי צבר יתרון מבטיח על יריבו והניצחון היה ממש בהישג יד, אך דודי הבחין כי המשחק מתארך מעבר למתוכנן ובכדי לנצח עליו להמשיך לשחק בהתקדש החג.

"אך דודי הבין הוא מייצג את מדינת היהודים ולכן קיבל החלטה אמיצה מאוד לפרוש מהמשחק באמצעו ובכך בעצם ויתר על הניצחון שהיה מעניק לו דירוג גבוה ואף מענק כספי נכבד.

כולנו התרגשנו מהוויתור המיוחד שעשה שחקן הטניס דודי סלע, בעיצומו של משחק משמעותי, עבור כבודו של יום כיפור. דודי ניגש לשופט כשנכנס יום כיפור והודיע לו שהוא לא ממשיך לשחק בגלל כבודו של היום.

"את הדירוג לא נוכל לתת לו, אבל כהוקרה והערכה, נוכל להעניק לו, כל עם ישראל, את סכום המענק שכל כך הגיע לו, ונאמר לו: אנחנו איתך בהערכה עצומה ובהתרגשות.

ארגון איילת השחר נרתם לסייע – היעד הוא לגייס סכום של 100,000 שקלים ובכך להוכיח לעולם שעם ישראל חי וקיים".

נושאים קשורים: