תופעת הליצנים יוצאת מכלל שליטה: חבורת בני נוער שעטו מסכות של ליצנים ריססו בגז מדמיע ילדה בת 10 וחצי מבאר שבע. הילדה יצאה אתמול (ב') בערב לשחק עם חברתה מחוץ לבית, וחבורה של בני נוער תקפו אותן וריססו עליהן גז מדמיע. אמה של הילדה, אפרת זגדון, סיפרה ל-360 על האירוע: "היא הייתה 30 מטר ליד הבית, שיחקה עם חברה, והגיעו שלושה בחורים בסביבות גיל 17 עם מסכות על הפנים וריססו עליה ועל חברה שלה גז מדמיע".

הליצן המרושע פניווייז, מתוך הסרט "זה" (צילום: באדיבות גלובוס מקס)

זגדון מספרת שהבנות המבוהלות נמלטו לכיוון ביתן וזעקו לעזרה: "הן רצו לבית בעיניים עצומות והחברה שליוותה אותה בריצה צעקה 'יש להם מסכות'. אחד מהנערים עמד מאחוריהן ושניים מקדימה, והם ריססו אותן בגז מדמיע. גם את החברה הם ריססו אבל היא לא נפגעה בעיניים, היא נפגעה בגרון, קצת שאפה את זה".

אחרי האירוע הזמינו ההורים המבוהלים אמבולנס ופינו את הילדה לקבל טיפול רפואי. "התקשרנו לאמבולנס ולקחנו אותה לבדיקה ואז לשם הגיעו משטרה ובלשים וחוקרת ילדים", סיפרה האם. "היא עברה בדיקות ועשו לה צילום חזה לראות שהכול תקין. מבחינה פיזית היא מרגישה בסדר גמור, מבחינה נפשית מאוד קשה לה".

האירוע היה קשה ומפחיד גם להורים. "אני מפחדת בעצמי", העידה זיגדון. "היום היו פה מנהלת בית הספר, היועצת והמורה שלה. הבאתי חברה שתישן איתה שיהיה לה יותר קל מבחינה נפשית והיא עברה לילה לא פשוט".

זגדון הוסיפה כי במשטרה התייחסו לאירוע ברצינות ופועלים לתפוס את החשודים. "המשטרה לא עוזבת פה את האזור, בלשים בלי הפסקה, כבר אצלנו בבית קבוע יושבים", סיפרה. "המשטרה עושה את העבודה בצורה הכי טובה שיש. ליוו אותנו וכל רגע בעלי רואה אותם פה באזור. זה נהיה כמו איזו מגפה התופעה הזאת".

כפי שפורסם אתמול ב-360, לאחר שבימים האחרונים התלוננו מספר תושבים מאזור עפולה ברשתות החברתיות כי בני נוער ונערים מתחפשים לליצנים, עומדים בלילות ברחובות ובפארקים בעיר וגורמים לבהלה רבה – נראו ליצנים כאלו גם באזור באר שבע. הצעירים המחופשים ככל הנראה מושפעים מסרט האימה שובר הקופות "זה", שבמרכזו עומד ליצן רצחני.

בסרטון שפורסם אתמול בקבוצות הווטסאפ והופץ ברחבי הפייסבוק נראה אדם לבוש כליצן המסתובב בשכונה ד' בעיר כשהוא אוחז סכין בידו. כמו כן, במהלך היום עלו סרטונים נוספים ברשת שמתעדים את התופעה ההזויה שמתפשטת בבאר שבע.

נושאים קשורים: