14 חודשי מאסר בפועל נגזרו היום בצהריים (ג') בבית משפט השלום לתעבורה בחיפה נגד נהג אוטובוס אגד ביילין מקונן שהורשע בחודש מארס האחרון בגרימת מותה ברשלנות של אור אלבז ז"ל בת ה-17 במהלך נסיעה במנהרות הכרמל לפני כשנה וחצי. בנוסף פסל ביהמ"ש את רישיונו ל-10 שנים.

למרות שמקנון טען במהלך החקירה כי כשל טכני גרם להגה של האוטובוס לסטות נקבע לבסוף לאור הודעתו כי הוא נהג "בקלות ראש" שהובילה לתאונה הקטלנית ולפציעתם של עוד 37 בני אדם.

בכתב האישום שהוגש נגדו באוקטובר 2016 הוא הואשם בסעיפי גרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות, גרימת נזק לאדם ולרכוש וסטייה מנתיב נסיעה. בכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה נכתב כי ביום 21.4.16, במסגרת עבודתו, הוטל על מקונן להסיע נוסעים בקו 101 של "אגד" מתחנת "מרכזית חוף הכרמל" ועד לתחנת "מרכזית המפרץ". בסביבות השעה 19:50 יצא מקונן מתחנת מרכזית חוף הכרמל והחל בנסיעה במסלול הקו. בהגיעו לתחנה הממוקמת סמוך לקניון חיפה, עצר מקונן בתחנה והעלה נוסעים נוספים, אשר נאלצו לעמוד בצפיפות במעבר ובקדמת האוטובוס, מפאת היעדר מקומות ישיבה פנויים באוטובוס. במהלך הנסיעה ביקש מהנוסעים העומדים להתקדם לחלקו האחורי של האוטובוס מפאת הצפיפות, וכן ביקש מהנוסעים שטרם שילמו להעביר אליו את התשלום עבור הנסיעה.

שילמה בחייה, אור אלבז ( )

סמוך לשעה 20:05, בהמשך לנסיעתו במסלול הקו בכביש 23, נכנס מקונן למנהרות הכרמל לכיוון מזרח, ובהגיעו לק"מ 1.8 של הכביש, בעודו נוסע בישורת, סטה מקונן עם האוטובוס ימינה לעבר מפרץ חירום ופגע בעוצמה בדופן קיר המנהרה עם חלקו הקדמי ימני של האוטובוס. מעוצמת המכה נהדף האוטובוס שמאלה ופגע עם חלקו הקדמי שמאלי בדופן קיר המנהרה מצד שמאל של הכביש, שם נעצר. בית המשפט לתעבורה אף גזר על מקונן 10 שנות שלילה. הוא לא חוייב בקנס כספי או תשלום פיצויים.

נושאים קשורים: