זה שנים אני מייצג לקוח המנסה לקבל גט מאשתו. הלקוח ואשתו נישאו בגיל צעיר בברית המועצות לשעבר בטקס יהודי כשר מול בני המשפחה והחברים. במהלך השנים נולדו לבני הזוג 3 ילדים, הם עלו יחד כמשפחה לארץ וחיו במשותף קרוב ל40 שנה.

משעברו השנים נמאסו הבעל והאישה אחד על השני ובני הזוג עמדו על סף פרידה. מכיוון ושניהם ממשפחות בוכריות מסורתיות, עניין הפרידה נדחה על הסף פעם אחר פעם, מתוך רצון לשמור על תדמית בני הזוג ועל שלמות המשפחה לטובת הילדים. עם זאת, במהלך חלק מהשנים בהם היו נשואים התגוררו בנפרד תקופות ארוכות וגם כאשר חיו יחד לא התקיימה ביניהם מערכת יחסים רגילה שבין בני זוג נשואים, עד כדי כך שישנו בחדרים נפרדים באופן קבוע.

הבעל הגיש תביעה לגט עוד במהלך שנת 2011, אך האישה סרבה והמשיכה לסרב במשך קרוב לחמש שנים תמימות. בעקבות סירובה החוזר ונשנה הגיש הבעל בשנת 2016 תביעה כנגדה לפסיקת פיצויים בגין סרבנות גט.

סירובה של האישה לגט היה פעולת נקם כנגד הבעל, משום שהוא החל מערכת יחסים עם אישה חדשה שמעמדה בארץ אינה מוסדר ומעצם העיכוב האיש לא יכל להנשא לבת זוגתו החדשה ולהמשיך בחייו.

על יסוד לימוד פסיקה קיימת וסיכומים גלובליים שנפסקו עד היום, יצרתי נוסחה תקדימית לחישוב פיצויים חודשיים בעבור סרבנות גט באמצעות שימוש בדוגמאות מפסקי דין אחרים והנוסחא נהייתה מקובלת על השופטים בבית הדין.

כתוצאה מהתביעה האישה אולצה לקבל גט והאיש החל בחייו החדשים עם בחירת ליבו החדשה.

כלי זה של בקשת פיצויי סירוב גט יכול להיות מאוד אפקטיבי כשמדובר על בני זוג החולקים יחד רכוש- פסק הדין מתקבל מהר והתשלום החודשי יכול להיות מעוקל מהרכוש.

פנייה לעו”ד אלכס כהן במייל

אתר האינטרנט של משרד עורכי הדין ונוטריון אלכס כהן

054-5553130 אלכס כהן, עורך דין ונוטריון

cohenadv@gmail.com
רחוב בן יהודה 32, תל אביב, www.sud.co.il;