נמשך מאבק המשטרה הנחוש בתופעה החברתית הפלילית והפסולה של נערים עטויי מסכת ליצנים, המנסים לזרוע פחד בקרב הציבור בישראל ולהפר את שגרת חייו:

במהלך הימים האחרונים המשטרה עיכבה לחקירה מספר נערים, חלקם אף מתחת לגיל 12, לאחר שעטו מסכות ליצן והפחידו עוברי אורח במקומות ציבוריים שונים ברחבי הארץ. בחלק מהמקרים, המעשים הגיעו לכדי התפרעות של ממש והפרת הסדר הציבורי תוך שיבוש שגרת חייהם של אזרחים ברחבי הארץ.

לפי המשטרה, החשש הוא שיהיו שיפרשו את ההלצה כאיום ממשי ויפגעו בנערים, שעושים לעיתים שימוש באביזרים שונים דמויי כלי תקיפה. מעשי ההפחדה, וכן כוונות הנערים ברובם המוחלט של המקרים אינם כוללים רצון לפגוע בגוף או רכוש.

בנוסף, יצאה המשטרה בקריאה לבני הנוער בישראל, שלא לקחת חלק במעשה החברתי הפסול שעומד בניגוד לחוק, שכן זה יתקל באכיפה משטרתית נחושה ובלתי מתפשרת. בנוסף, פנתה המשטרה להורי הנערים לוודא כי ילדיהם לא נוטלים חלק בטרנד החברתי המסוכן שעשוי לסבך את ילדיהם בפלילים.

במהלך הימים האחרונים התקבלו במוקד 100 ובמוקד 110 של המשטרה, דיווחים רבים אודות נערים העטויים במסכות של ליצנים ומפחידים עוברי האורח תמימים בשטחים ציבוריים. ככל הנראה מעשים אלו הינם בהשראת סרטונים וטרנד בינלאומי שצבר תאוצה ברשתות החברתיות, הכולל סרטוני הפחדה ואיומים על ידי חשודים העוטים מסכות של ליצנים.

אמש עוכבו שני נערים שהבהילו עוברים ושבים בראשון לציון, זאת בחשד להתנהגות פרועה במקום ציבורי. השניים זומנו לחקירה במשטרה במהלך היום. במהלך הלילה האחרון עיכבו שוטרים שני נערים בקרית גת וכן שני נערים נוספים בחולון שעל פי החשד הבהילו ואיימו על עוברי אורח בגן ציבורי.

ביום חמישי האחרון, איתרו חוקרי הנוער של המשטרה ארבעה נערים שהפחידו עוברי אורח בעיר דימונה, כשהם עטויים במסכות ליצנים. מפאת גילם הצעיר (מתחת ל-12) ולאחר שהביעו חרטה ולא היו מודעים להשלכות מעשיהם, שוחררו והועברו להמשך טיפול רשויות הרווחה.

במוצאי שבת האחרון התקבלו במשטרה מספר דיווחים על אדם שמחופש לליצן ומבהיל עוברים ושבים בגן ציבורי בעיר רמלה. הצעיר בן ה-18 עוכב לחקירה במשטרה.

נושאים קשורים: