זו אמנם קלישאה, אבל כעת מסתבר שהיא מוצדקת: אחת התלונות הנפוצות של נשים כלפי בן זוגן היא שבני הזוג פשוט לא שמים לב לדברים – לא מבחינים בתספורת חדשה, בבגדים לא מוכרים או במשקפיים שונים. ניסוי חברתי משעשע שנערך לאחרונה בחן את הסוגייה הזו – והעלה תוצאות מפתיעות.

במסגרת הניסוי יצאו חמש נשים לפגישות עם בני זוגן או לפגישות עיוורות – וכל אחת מהן החליפה בגדים במהלך הפגישה בין שלוש לשש פעמים, בניסיון לבדוק האם בני הזוג מבחינים או מגיבים לכך. התוצאות תועדו בסרטון שעקב אחר הניסוי, ופורסם אתמול (יום ב') ב"דיילי מייל" הבריטי.

ומה היו הממצאים? הנשים אמנם החליפו בגדים ואביזרים לאורך כל הפגישה – אך באופן לא מאוד מפתיע, הגברים כמעט לא הבחינו בכך. זאת, על פי הידיעה, בשל תופעה פסיכולוגית מוכרת בשם "עיוורון לשינוי". מהסרטון עולה כי חלק מהגברים נראו מבולבלים מעט לאחר חלק מהשינויים – אך רק אחד מהם שאל במפורש את בת זוגו אם החליפה בגדים.

ג'נל ווינטר, אחת הצעירות שהשתתפו בניסוי, החליפה בגדים חמש פעמים במהלך פגישה עם בן זוגה מזה חמש שנים. בן הזוג אמנם לא הבחין בארבעה מהשינויים – אך כן הבחין בהחלפת הבגדים האחרונה. "העבודה על הפרויקט הזה עזרה לי להוכיח שחבר שלי לא שם לב אלי כמו שהוא חושב", אמרה.

לדבריה, "הוא לא הבחין באף אחד מהשינויים. רק בסוף כשהחלפתי מחצאית מיני שחורה לחצאית בהירה באורך הברך – ועשיתי את זה מתחת לשולחן, מול העיניים שלו – הוא שם לב".

נושאים קשורים: