שר החינוך נפתלי בנט דורש להצביע בקבינט באופן מיידי על עצירת העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינית. הדרישה באה בתגובה להצטרפות החד צדדית של הפלסטינית לאינטרפול בשבוע שעבר ולהתכנסות ממשלת הרשות הפלסטינית עם חמאס בעזה הבוקר (יום ג').

לדברי חבר הקבינט בנט ״ישראל צריכה להפסיק להיות הכספומט של הטרור. לא מדובר בפיוס פלסטיני אלא בחבירה של אבו מאזן לארגון טרור רצחני. העברת כספים לממשלת חמאס משולה להעברת כספים מישראל לדאעש. אנו נקבל טילים עלינו בתמורה לכספים האלו״.

בנט הודיע כי על ישראל להגדיר שלושה תנאים כקווים אדומים בטרם יועברו הכספים: החזרת גופות שאול אורון והדר גולדין, הכרה של חמאס בישראל והפסקת ההסתה ותשלום המשכורות מהרשות לטרוריסטים הכלואים בישראל.

ראש ממשלת הרשות (צילום: רויטרס):

הוא צפוי לעלות את הדרישה בישיבת הקבינט הקרובה. לראשונה מאז 2014, ממשלת ההסכמה הלאומית קיימה הבוקר ישיבה ברצועת עזה. ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה עמד בראש הישיבה, בה השתתפו מרבית השרים שהגיעו אתמול מרמאללה לרצועת עזה.

ראמי חמדאללה (צילום: EPA)

הישיבה של ממשלת האחדות התקיימה תחת אבטחה כבדה של מנגנוני הביטחון הפלסטינים שהגיעו מרמאללה והתלוו לחברי הממשלה, זאת על מנת לשמור על ביטחונם. בפתח הישיבה אמר חמדאללה כי "בכוונת הממשלה לפתור את כל הסוגיות שעומדות בשותפות וקונצנזוס בין הצדדים. הפיוס הפנים פלסטיני יוביל את מדינות ערב לעמוד בהבטחתן להעביר תרומות לשיקום רצועת עזה. הצלחנו לשקם אחוזים מהבתים שנהרסו במהלך המלחמה בעזה".

חמדאללה התייחס לקיצוץ במשכורותיהם של הפקידים ברצועה שהוביל אבו מאזן. "נושא משכורותיהם של הפקידים ידון בישיבות משותפות שיקיימו שני הצדדים בקהיר", אמר. ראש הממשלה הפלסטיני ציין כי "המוסדות החוקיים של הרשות הפלסטינית יחזרו לעבוד ברצועת עזה בהדרגתיות בהתאם לצו הנשיא אבו מאזן".

הוא גם קרא לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על ישראל כדי "לבטל את הסנקציות הקולקטיביות והפרת הזכויות הפלסטיניות, במיוחד ברצועת עזה, בהסרת המצור ובפתיחת המעברים". חמדאללה הודה למצרים ולמדינות ערב על "מאמציהן לקיום הפיוס וסיום הפיצול בין עזה לגדה".