נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט לאמץ את המלצת שרת המשפטים איילת שקד ולא יעניק חנינה לקובי פרץ – כך פורסם הבוקר (שלישי). פרץ הורשע בבית המשפט השלום בעבירות מס חמורות ועונשו נגזר לשנתיים מאסר בפועל. בית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לערעורים, הפחית את עונשו והעמידו על שנה וחצי מאסר בפועל. הזמר צפוי להתחיל לרצות את עונש מאסרו ב-15 באוקטובר.

קובי פרץ בבית המשפט ( )

בתשובת בית הנשיא הודגש כי "מוסד החנינה איננו בגדר ערכאת ערעור, שהוא אינו מהווה חוליה נוספת במערכת המשפט וכי הוא נועד למקרים בודדים וחריגים בלבד, בהם מתקיימות נסיבות ייחודיות ויוצאות דופן".

עוד נטען בהודעת בית הנשיא: "הנימוקים שהועלו על ידי פרץ בבקשת החנינה, לרבות נסיבותיו האישיות וכן זכויותיו הרבות, עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם מתן נגזר דינו, ואף ניתן להם משקל נוסף, כאשר הופחת עונשו בערכאת הערעור – ובבקשת החנינה אין שינוי בנסיבות שיש בו כדי להצדיק מעשה חריג ויוצא דופן של חנינה מאת נשיא המדינה".

פרץ הורשע בהעלמת הכנסות של למעלה מ-5 מיליוני שקלים. לפי כתב האישום, בין השנים 2009-2005 פרץ ניסה להתחמק מתשלום מס. במהלך התקופה סיכם פרץ עם אמרגנו, יוחאי יעיש, כי ידווח רק על חלק מהכנסותיו כזמר. בשנים אלו קיבל פרץ מיעיש, במסגרת חלוקת ההכנסות ביניהם, סכום כולל של כ-7.9 מיליון שקל, אולם בחר לדווח מתוכם לרשויות המס על סך של 1.5 מיליון בלבד. יעיש שימש כעד מדינה נגד פרץ במהלך המשפט.

נושאים קשורים: