הדרבי הראשוני הראשון של העונה, צפוי להיות חד צדדי. מכבי ראשון לציון נמצאת בפורמה ועם הראש בשאמברי הצרפתית שתגיע לארץ ביום ראשון במסגרת גביע ה-‭,EHF‬ ואילו בהפועל ראשל"צ לציון נפלו עם זר אחד שכבר נשלח הביתה ועם סגל שאוביקטייבית פחות טוב מזה הצהוב.

אבל צריך לזכור שני דברים: מדובר בדרבי שחוץ משתי נקודות הוא כנראה הכי פחות חשוב העונה, ושכמובן לדרבי חוקים משלו. תחת הרושם הזה החניכים של עידן מיימון יבואו לתת את הכל, כי מדובר במשחק הכי יוקרתי של הענף, בעיר היחידה בישראל שבאמת גם איכפת לה מהענף.

אמש נפתח המחזור השני כאשר א.כ נס ציונה נותרה מושלמת עם ‭ 26:28‬ ביתי על הפועל קרית אונו, העולה החדשה שפתחה את העונה עם 0 מ-‭.2‬ א.ס רמה"ש נותרה מושלמת, אחרי שגם במחזור השני היא מנצחת בדוחק על חודו של שער. הפעם היא גברה ‭ 22:23 ‬על עירוני רחובות, במשחק שהיה צמוד לכל אורכו. הפועל ר"ג ובני הרצליה קבעו שיא חדש של שערים, בו נחצה גבול ‭ 70‬ ההבקעות, כשהרצליה ניצחה ‭ .36:41‬ ולדימיר דמיטרביץ' בלט במנצחים עם ‭ 13‬שערים, כשלר"ג היה זה הפסד שני בשני במשחקים.

מכבי ת"א חזרה עם ניצחון קל בחוץ על מכבי קריית מוצקין, שלולא נפילתה של אס"א ת"א היתה אמורה לשחק בליגה הלאומית. זה נגמר עם ‭ 28:35 ‬ לתל-אביבים, שמושלמים עד עתה, בעוד המארחת תחפש ניצחון ראשון העונה במשחק אחר. הפועל אשדוד שמטה יתרון ביתי של חמישה שערים בדקה ה-‭,47‬ כשנכנעה בביתה למ.כ חולון ‭ ,26:25‬ שרצה בחלק האחרון של המשחק ‭ 3:9‬בדרך למהפך ולניצחון מרשים, ראשון העונה של האורחים.

ביום שישי ייערך המחזור השלישי: הפועל קריית אונו – הפועל ר"ג, מ.כ חולון – א.כ נס ציונה, הפועל ראשל"צ – הפועל אשדוד, מכבי ת"א – א.ס רמה"ש, בני הרצליה – מכבי קריית מוצקין. המשחק בין עירוני רחובות למכבי ראשל"צ נדחה עקב השתתפותה של האחרונה ב-‭.EHF‬

עידן מימון מאוכזב. לדרבי חוקים משלו (צילום: דני מרון)