נשרה מהתואר. עונה חדשה, ציפיות חדשות, שחקנים חדשים, אבל הסדרה המרתקת של העונה שעברה עשתה קאמבק. עירוני נהריה, שאנשי הפועל ירושלים טוענים עד היום שיש לה חלק באליפות העונה שעברה בזכות קריאת ההשכמה שהיא סיפקה לשחקנים באדום, החליפה כמעט את כל הסגל, לעומת האלופה ששמרה על שבעה שחקנים. אתמול ברבע גמר גביע ווינר נהריה קיבלה את הנקמה שלה עם ניצחון מפתיע על ירושלים‭ .84:87

אם לשפוט על פי משחקי ההכנה, שני אספקטים מרכזיים צריכה ירושלים לפתור כדי לבנות דומיננטיות בליגה, ושניהם קשורים בקו הקדמי: ההגנה על הצבע, ומידת ההתאמה של אלן אומיץ' לליגת הננסים הישראלית. אתמול אפשר היה לראות שהסלובני אכן התקשה מול אוסמן ונסטרנקו. כדי לחפות על זה, הגבוהים של ירושלים מוסרים הרבה החוצה ומרווחים את המשחק.

גם הקצב של ירושלים מושך תשומת לב. הציפייה היא לכדורסל מהיר וקצבי של פוטיס קציקאריס לעומת ההתקפות שלא נגמרו אצל סימונה פיאניג'אני. יהיה מעניין לראות איך שחקני ירושלים יסתגלו לשיטה החדשה, ובראשם קרטיס ג'רלס. על פי אתמול, היה כבר אפשר לראות הנעת כדור שלא נגמרת וחסל סדר בידודים מתישים – אבל רק במחצית הראשונה.

נהריה של השנה היא הקבוצה של יהונתן שולדבראנד. הוא הישראלי הבכיר, הוא השריד המתבקש מהעונה שעברה, הוא הקפטן. אליו הצטרף יפתח זיו, שעשה עבודה טובה מאוד באשדוד בעונה שעברה , אבל חייב לפתח את הקליעה משלוש כדי להיות יותר ממוביל כדור דינמי וחודר מצוין – לראיה הנתונים הרעים שלו אמש: 2 נק' בלבד, 1 מ-4 מהשדה. אתמול היה אפשר להתרשם בעיקר מיכולת הקליעה של קורי וובסטר, והדומיננטיות של אלכס יאנג הנהדר לא ממש מפתיעה.

כמו בסדרה ההיא, גם אתמול קיבלנו משחק צמוד. קציקאריס לא הצליח להביא את העומק הבלתי נגמר שלו לידי ביטוי, והרכב הטלאים של אריק אלפסי היה הרבה יותר נחוש במחצית השנייה. ככל שהמשחק התקדם, השטף של ירושלים פשוט נעלם לחלוטין, והאנרגיות התרוקנו בהתאם, נהריה שרדה את מלחמת העצבים וניצלה את היתרונות שלה בצורה מיטבית.

בעוד שבוע, במחזור פתיחת העונה של ליגת העל, האלופה תצא למשחק חוץ בנהריה.

קציקאריס על הקווים. שחקני האלופה עדיין לא הסתגלו לשיטה שלו (צילום: אלן שיבר)