"יש גבול לכל דבר, ואטקס חצה את הגבול תוך שהוא חודר לפרטיותי ולפרטיות משפחתי בגלל שהוא לא יכול לעמוד בוויכוח פוליטי", כך כתב הערב (ב') פעיל הימין וחבר ארגון "האמת שלי" אביחי שורשן בתגובה לפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של ארגון השמאל הקיצוני "כרם נבות".

דרור אטקס (צילום: פלאש 90)

לפני כמה ימים פרסם פעיל השמאל הקיצוני דרור אטקס, שמפעיל את דף הפייסבוק של ארגון "כרם נבות", פוסט שנוגע לסוגיית הבדואים במרחב מעלה אדומים. אטקס טען כי הבדואים נמצאים במקום כבר עשרות שנים, שורשן הגיב לפוסט בתצלומי אוויר הסותרים לכאורה את הטענות שהציג אטקס ובין השניים התפתח דין ודברים בשרשור תגובות על הפוסט המקורי.

אלא שהיום התברר כי אטקס החליט לקחת את הוויכוח בסוגיית הבדואים למקום אישי, והעלה פוסט שבו פרסם את תמונת ביתו של שורשן וכן תצלומי אוויר של הבית. בפוסט, שהוצג גם בשפה הערבית, כתב אטקס: "לעיתים נדירות אנו מגיבים לטוקבקסטים, אבל הפעם אנו חורגים ממנהגנו ומקדישים פוסט שלם לטוקבקיסט. ובכן לאביחי הבנאי יש את 'האמת שלי' אבל הבעיה עם האמת שלו היא שהוא מסתיר אותה וזה דווקא חבל.

הפוסט של שורשן בפייסבוק

"אז היום נספר לכם עוד פרט על אביחי. הקרוואן שבו הוא גר הוצב במקום בניגוד לחוק ובניגוד להוראות תוכנית המתאר התקפה במקום, והוא אף הורחב מאז בניגוד לחוק מספר פעמים. זאת אומרת שיש לנו עסק עם אדם שמפר את חוקי התכנון והבנייה באופן מתמשך, בעודו עסוק ב'לאכוף את החוק' על השכנים הבדואים שלו שנמצאים באזור הזה למעלה מ-50 שנה לפניו, ושישראל מסרבת לאפשר להם לבנות כחוק, כדי שהוא וחבריו יכלו להרחיב את ההתנחלויות שלהם אל אותם מקומות בהם חיים כיום הבדואים בתקווה שהם יגורשו יום אחד".

אטקס סיים את הפוסט בפסקה הבאה: "האמת רבותיי שאביחי הבנאי או שורשן הקשקשן או איך שלא תקראו לו, הוא לא מעניין ולא היינו טורחים בכלל להתעסק איתו אילולא הוא וחבריו בתנועת רגבים היו שיקוף מיקרו של מפעל ההתנחלויות כולו המבוסס על גזענות, הדרה, אפליה, צביעות ובעיקר חוצפה שאין לה שיעור".

שורשן הגיב לדברים בפוסט משלו שבו כתב: "בכל תקופת פעילותי הציבורית, תמיד נזהרתי לא לעבור את הגבול. תמיד ידעתי להפריד בין דעתו הפוליטית של האדם שמולי לבין חייו האישיים. והנה, היום נחצה קו אדום ומסוכן, כזה שעלול לפגוע בביטחון אשתי וילדיי.

"לאחר ויכוח פוליטי בפייסבוק, פעיל השמאל הרדיקלי, דרור אטקס, העלה לרשת צילום אוויר ברור של הבית בו אני גר עם אשתי ושני ילדיי, תוך שהוא מעלה פוסט בין היתר בשפה הערבית בו הוא מספר אודותיי כזבים ובדיות. לפוסט צורפה תמונת תקריב של הכניסה לביתי הפרטי".

שורשן הוסיף כי "בתוך דקות התחלתי לקבל טלפונים והודעות מאנשים שלא בדיוק רוצים בטובתי. זה כבר לא העולם הווירטואלי של הפייסבוק והטוויטר – עכשיו מדובר בסכנה ממשית לי ולמשפחתי.

"יש גבול לכל דבר, ואטקס חצה את הגבול תוך שהוא חודר לפרטיותי ולפרטיות משפחתי בגלל שהוא לא יכול לעמוד בוויכוח פוליטי. הוא ניצל את הארגון שהוא עובד בו, ואת הכסף שקיבל מממשלות אירופה כדי לאיים באופן אישי עלי ועל משפחתי ולרדוף מישהו שחושב קצת אחרת ממנו".

עוד אחד מנפגעי השיטה. סמוטריץ' (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

שורשן סיים את דבריו במילים "רק תחשבו מה היה קורה אם זה היה הפוך ואני הייתי מעלה בדעתי להרים מזל"ט או רחפן שיצלם את הבית של פעיל פוליטי כזה או אחר".

אין זו הפעם הראשונה שבה מפרסם אטקס פרטים אישיים על חייהם של דמויות מהצד הימני של הקשת הפוליטית. בימים האחרונים העלה פעיל השמאל הקיצוני פוסט ובו פרטים אודות חייו האישיים של עיתונאי מקור ראשון יהודה יפרח, ולפני כמה חודשים פרסם דברים דומים אודות ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

מארגון "כרם נבות" נמסר בתגובה: "הפוסט הנוכחי, כמו פוסטים דומים בעבר וכאלו שיבואו מן הסתם בעתיד, עוסק בתופעה הלא נדירה מסתבר, של פעילי ימין המתיימרים לדבר בשם שלטון החוק, שעה שהם מפרים אותו שעה שעה ברגל גסה.

"את הצביעות הזו ראוי להציף תקשורתית וציבורית וזה מה שעשינו ונמשיך לעשות. כל טענה שאינה מתמודדת בשדה העובדתי עם העובדות שחשפנו, הינה בבחינת ספין שמניח שהציבור מטומטם".