בעונה שעברה מיצבה את עצמה הפועל גלבוע/גליל כקבוצה שאוהבת לבוא קטנה ולצאת גדולה. העונה, נדמה שהיא כבר לא באה קטנה כל כך וקשה להגדיר אותה כמפתיעה. החבורה של אריאל בית הלחמי אמנם לא נחשבה פייבוריטית ברבע גמר גביע ווינר סל, אבל היא ניצחה את הפועל חולון, 73:82, ותתמודד בחצי הגמר מול עירוני נהריה שהדיחה את האלופה הפועל ירושלים.

האדומים מהעמק הגיעו ללא רגשי נחיתות, הציגו כדורסל שוטף, מהנה וקבוצתי והובילו כמעט לאורך כל הדרך. דיאנג'לו הריסון וג'ייקובן בראון התחברו נהדר בקו האחורי לחואקין שוכמן הפעלתן, שפרט להגנה הנהדרת תרם רבות גם בהתקפה. גלבוע מסרה 20 אסיסטים מול 6 איבודים בלבד, קיבלה תשעה קלעים שונים ומחר תנסה לעלות לגמר המפעל לראשונה בתולדותיה.

חולון נראתה טוב מאוד בהכנה, אבל אולי ההתרגשות מהאווירה הביתית פעלה לרעתה. הקבוצה של דן שמיר לא הצליחה לעמוד בקצב של האדומים, קלעה באחוזים רעים מהשדה (41% לשתיים, 33% לשלוש) ופרט להבלחות של טו הולוואי וג'ו אלכסנדר, לא קיבלה אף שחקן ברמה הרגילה שלו.

פניני מנסה להסתיר את התסכול (צילום: אלן שיבר)
אריאל בית הלחמי. גליל הגיעה ללא רגשי נחיתות (צילום: אלן שיבר)

מהלך המשחק

חולון פתחה עם בלאט, וולדן, פניני, טראוויק ואלכסנדר, גלבוע עם סקוורר, שוכמן, הריסון, סטון ולידיי. אלכסנדר הגיע רעב למשחק וקלע את 7 הראשונות של קבוצתו, אבל לידיי וסטון קלעו שני סלים כל אחד והאדומים עלו ליתרון 9:10 אחרי ליי אפ של הריסון. תומאס נכנס לעניינים עם 4 רצופות, אבל שוכמן והריסון צלפו מבחוץ וקבעו 13:18. וולדן והריסון החליפו שלשות וסטון הגדיל ל-16:23 בצבע. הולוואי עלה על הלוח עם שלשה, קרפלס קלע במתפרצת וקולמן חתם את תוצאת הרבע מהקו, 25:20.

אלטיט פתח את הרבע השני בדאנק, הולוואי צלף שלשה שנייה ומור צימק למינוס 2 בפולו דאנק, אבל שוכמן האנרגטי טס למתפרצת, ווייז קבר שתי שלשות ואחת נוספת של בראון הגדילה לראשונה לפער דו-ספרתי, 27:39. טראוויק קלע סל ראשון וביחד עם בלאט הוריד ל-39:33. לידיי קבר שלשה, בלאט מיד החזיר באותו מטבע ואלכסנדר הוריד מהקו ל-44:37. לידיי קלע הוק יפה וקבע את תוצאת המחצית, 37:46.

אלכסנדר לא זוכה להנחות מאלטיט (צילום: אלן שיבר)
תמיר בלאט מנסה להכנס לצבע (צילום: אלן שיבר)

וולדן ותומאס צימקו בחזרה מחדרי ההלבשה, אבל הריסון ואלטיט בשני סלים כל אחד ושוכמן בשלשה הגדילו ל-46:57. הריסון המשיך ללהוט עם 5 רצופות וקבע יתרון 16, אלכסנדר הטביע סל ראשון מאז הפתיחה אבל גלבוע שלטה בנעשה ביד רמה וסטון הגדיל ל-49:68. שלשה של טראוויק חתמה רבע רע של הסגולים בפיגור 68:52.

חולון סירבה להרים ידיים, הולוואי ואלכסנדר החזירו לקהל את האמונה בקאמבק והרוש הוריד מהקו ל-68:58. סטון ניסה לעצור את הריצה בסל, אבל הרוש קבר שלשה מהפינה והוריד לחד-ספרתי, 70:61. בראון סחט שתי עבירות וקלע 3 מ-4 מהקו ואחרי 2 מ-2 של וולדן קבר שלשה גדולה עם הבאזר לשעון הזריקות, 63:76. הולוואי צלף מעבר לקשת בעצמו, סקוורר מיד ענה בחדירה יפה, 66:78. פניני קלע פעמיים מהקו, אבל שלשה נוספת של בראון סגרה עניין, 70:81. וולדן ותומאס עוד צימקו קצת, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי, 73:82 בסיום.

קלעו להפועל חולון: הולוואי (3-7 לשלוש, 4 אסיסטים) ואלכסנדר (8 ריבאונדים) 13 כ"א, וולדן 12, תומאס 9 (6 ריבאונדים), טראוויק 7, קולמן ובלאט 5 כ"א, מור ופניני 2 כ"א. כן שותף: דדון.

קלעו להפועל גלבוע/גליל: הריסון 17 (4-5 לשתיים, 3-5 לשלוש), בראון 15 (3-5 לשלוש, 4-6 מהקו, 5 אסיסטים), לידיי 12, סטון (12 ריבאונדים) ושוכמן (5 אסיסטים) 10 כ"א, ווייז ואלטיט 6 כ"א, קרפלס 4, סקוורר 2 (4 אסיסטים).

לידיי מנסה לחדור על פניני (צילום: אלן שיבר)
דן שמיר אובד עצות (צילום: אלן שיבר)