מוקשים, מטענים ולבנות חבלה, כמו גם עשרות כדורים ורימונים, נגנבו מבסיס צבאי בצפון הארץ, ששייך לאחד מגדודי ההנדסה. המקרה התגלה הבוקר (ב') כשקצין החימוש של הגדוד מצא את אחת ממכולות התחמושת בבונקר כשדלתה פרוצה והיא ללא שרשרת ברזל ומנעול שנלקחו מהמקום. מחקירה ראשונית עלה כי שורת מחדלים אפשרה לגנבים להגיע אל התחמושת ולהימלט ללא קושי.

עם גילוי דבר הגניבה, בסביבות השעה 8:00, דיווח קצין החימוש הגדודי לסמג"ד על כך שמצא את המכולה כשהיא פרוצה, וזה הזעיק את חוקרי המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח).

בחקירתם עלה כי במהלך שתי השבתות האחרונות לא נכח בבסיס אף מפקד שהוגדר כאחראי להגנת הבונקר. כמו כן, אחד המפקדים העיד כי בשבת שעברה השומרים לא שמרו כלל בסמוך למכולה שנפרצה ואף שהו בחדרם במקום זאת.

נוסף לכך, בבדיקה שנערכה לכלל השומרים ששמרו במהלך השבת וביום ראשון עלה כי אתמול השומרים שהופקדו על אבטחת הבונקר שהו בעמדה בתוך תחומי המחנה ולא בעמדת הבונקר המגודרת, שנמצאת מחוץ לתחומי הבסיס.

ההערכה היא שההזנחה והליקויים בשמירה על מתחם הבונקר הם שאפשרו לגניבה לצאת לפועל בקלות, וכי בשמירה ראויה ומדוקדקת יותר ניתן היה למנוע את הפריצה למכולה.

מדובר צה"ל נמסר: "בשעות הבוקר התגלתה פריצה למחסן צבאי בצפון הארץ. במקום התגלו פערים בתחמושת. המשטרה הצבאית והמפקדים פתחו בחקירת נסיבות האירוע".

נושאים קשורים: