דקות ספורות לפני יום כיפור (שישי) נתקל אסי עזר בתגובה מזעזעת שפורסמה נגדו ברשת החברתית. "אלון, בן 17, שואל שאלה כיפית לקראת יום כיפור. צום קל לכולם, מחילה לכל ההמופובים ולכל אלה שחונכו על ברכי כאלה", כתב מנחה תוכניות הריאליטי בפוסט שעלה בחשבון האינסטגרם שלו, שהפך לוויראלי תוך מספר דקות.

הפוסט שפרסם אסי עזר (צילום: מתוך האינסטגרם)

חלק מהגולשים תהו מדוע עזר פרסם את הדברים המחרידים של אלון, ועזר ענה להם: "אני לא אכבד מישהו כזה ואכתוב לו בפרטי. זה נער שבטוח מתעלל בנערים אחרים בבית הספר, משפיל נערים להט"בים כי הוא יכול. עכשיו הוא מבין איך זה מרגיש מהצד השני". כמו כן, כתב המנחה בתגובות: "אני עושה לו קורס מזורז".

לאחר מספר דקות החליט מנחה הטלוויזיה הוותיק להוריד את הפוסט שלו מהרשת, והוא לא מופיע עוד בחשבון שלו.

אסי עזר נגד הגולש אלון (צילום: מתוך האינסטגרם)

עזר מרבה להילחם בהומופוביה בפייסבוק ובאינסטגרם. בחודש אוגוסט היה זה גולש בשם צחי שהצליח למשוך את לבו ועורר את זעמו. עזר צילם את הסטטוס שכתב הגולש, פרסם אותו בחשבון האינסטגרם שלו – ותוך שעה גרר מאות תגובות ואלפי לייקים.

"מה עושה ילד עירום עם שלושה גברים הומואים עירומים באמבטיה? של מי הילד הזה? הסיטואציה נראית לכם נורמלית?", שאל הגולש בפוסט שלו, צירף תמונות זוגיות של אסי ובן זוגו אלברט אסקולה יחד עם ילדה קטנה, והוסיף הערה לגבי "חוק האימוץ" שעלה לאחרונה לכותרות: "כבר היום הם דורשים זכות אימוץ. פדופיליה בחסות החוק כבר אמרנו? שתפו!"

הפוסט של אסי עזר, חודש אוגוסט (צילום: מתוך האינסטגרם)

עזר לא נשאר חייב וענה לגולש: "השבוע בפינתנו אלימות ברשת – קבלו את צחי! אלברט ואני נסענו יחד לנופש באילת עם שרון ורינת (שצילמה את התמונה) ובתם הקטנה וההורסת דני. בתמונה רואים את אלברט ואותי יחד עם דני ואבא שלה, בבריכה (כולנו עם בגדי ים – לא מאמין שאני אשכרה כותב את זה) ומה רואה צחי? פדופיליה, לא פחות! בושה".

בהמשך טען עזר: "ועוד דבר, רק שיהיה ברור – גם אם שלושתנו היינו הומואים, בבריכה, עם דני, זה לגמרי סבבה. צחי הוא תושב העיר לוד, באופן מקרי ב-13.8 יתקיים מצעד הגאווה בעיר לוד, אז אני מזמין את כולכם להגיע ויחד עם התושבים הלא חשוכים של העיר המהממת הזאת, לחגוג יחד את החופש להיות מי שאתה, מבלי להתנצל". גם הפוסט הזה נמחק בסופו של דבר מהרשת החברתית.

(צילום: מתוך האינסטגרם )

בחודש יולי העלה עזר פוסט מזעזע של גולש, ששאל בקצרה בפרופיל הפייסבוק שלו: "למה הים לא לקח את אסי עזר?". המנחה לא נשאר חייב, וכתב פוסט משלו: "איך תגיב לבן אדם שכותב בפייסבוק דבר כזה? מה תחשוב עליו ועל בני אדם בכלל כשמישהו קם בבוקר ובוחר לקחת מוות טרגי של מישהו אחד כדי להפוך אותו לעלבון על מישהו אחר. קורא את זה פעם אחר פעם ולא מאמין, אין סוף לרשעות. די כבר לאלימות ברשת! די!"

הפוסט הוסר מאוחר יותר מהרשת, ובמקומו העלה עזר אחד אחר: "בסופו של יום, החלטתי למחוק את ההודעה הדוחה שכתב עלי אדם שאינני מכיר, ולשים תמונה של מישהי שאני מכיר ואוהב ושחשוב לי להזכיר לה כל יום כמה אני אוהב אותה, וכמה החיוך שלה עושה אותי אופטימי. לילה טוב, שנדע רק בשורות טובות".

בהמשך הוסיף עוד פוסט שבו הבהיר: "כתבתי את זה בראש העמוד שלי והנה אני כותב גם כאן – בואו נחשוב פעמיים לפני שאנחנו כותבים ברשת משהו שיפגע במישהו אחר. קחו נשימה, תמיד עדיף לכתוב משהו יפה, זה יחזיר אליכם אהבה. תודה".

נושאים קשורים: