הפיגוע בלאס וגאס התרחש במהלך פסטיבל קאנטרי שנערך בסוף השבוע בשם Route 91 harvest. הפסטיבל, שנמשך שלושה ימים, התקיים באיזור הסטריפ של לאס וגאס, סמוך למלון מנדליי ביי. על פי הערכות המשטרה, לפחות 20 נהרגו ועוד עשרות נפצעו.

בשנתו הרביעית כלל הפסטיבל ליינאפ מרשים, גם אם לא מוכר לקהל הישראלי, עם זמרים מהשורה הראשונה של עולם הקאנטרי כמו אריק צ'רץ' וסם האנט. את יומו האחרון של הפסטיבל סגרו הופעות של ג'ייק אואן וג'ייסון אלדן, שהופיעו זה אחר זה. הירי ארע לאחר סיום הופעתו של אואן.

ג'ייסון אלדן, בן 40 יליד ג'ורג'יה, מוערך בשווי כולל של מעל 80 מיליון דולר. הלהיטים הגדולים שלו כוללים שירים כמו She's country ו- Dirt road anthem. הוא נשוי בשנית למשתתפת עבר בתכנית אמריקן איידול, בריטני קר, אותה הכיר בזמן שהיה נשוי לאשתו הראשונה. סיפור על המפגש בין השניים עורר גל שמועות על בגידה והתנצלות פומבית מצדו. אחרי הגירושין מג'סיקה, אשתו הראשונה, השניים נישאו ובימים אלה הם מצפים לתינוק.

אלדן שותף בחברה העוסקת בציד, יחד עם וילי רוברטסון מתכנית הריאליטי "דאק דיינסטי" ושותפים נוספים. הכוכב, שידע עליות וירידות בקריירה שלו, מקדם את האלבום האחרון שהוציא They don't know ב-2016. אלבומו Night Train משנת 2012, כבש את פסגת המכירות בארה"ב.

כאמור, הירי ארע אחרי שכוכב קאנטרי אחר, ג'ייק אואן, סיים את הופעתו. לאחר האירוע אואן צייץ למעריציו שהוא בסדר, וביקש שיתפללו לשלום הנפגעים: "מתפלל עבור כולם כאן בלאס וגאס. הייתי עד הלילה לאירוע בלתי נתפס. אנחנו בסדר. אחרים לא. אנא התפללו".

נושאים קשורים: