אנשי צוות בבית חולים אמנם רואים מדי יום לידות רבות, וממש לא מתרגשים מהן – אבל את הלידה הזו אף אחד כנראה לא ישכח בזמן הקרוב: אישה שהגיעה לבית חולים בסין כשהיא סובלת מצירים חזקים, לא הספיקה להגיע לחדר הלידה – וילדה את התינוק בתוך המעלית.

בסרטון שתיעד את התקרית ופורסם בסוף השבוע ב"דיילי מייל" הבריטי, נראה מהלך הלידה כולו בהילוך מהיר: בתחילה, האישה נכנסה למעלית כשעל פניה הבעה של כאב עז – ומיד לאחר מכן היא התמוטטה בפינת המעלית.

למרבה מזלה של האישה ההרה, מפעיל המעלית, לי פנגלינג, שהה גם הוא בתוכה והבחין במתרחש. מבלי להיכנס לפאניקה, מיהר לי לעצור את המעלית ולהוציא את יתר הנוסעים – כדי שאנשי צוות בית החולים יוכלו להגיע אל האישה ולסייע לה.

בתוך רגעים ספורים, נכנסה אל המעלית אחות בשם לין ג'ון, שסייעה לצעירה הכאובה ללדת את בנה – מבלי שתספיק לצאת מהמעלית. האחות סיפרה כי כשהגיעה ראשו של התינוק כבר הציץ, והוסיפה: "היה מאוחר מדי כדי להגיע לחדר לידה".

למרבה המזל, האם הייתה במקום הנכון – שכן אנשי הצוות המיומנים סייעו לה להשלים את הלידה בשלום – והתינוק נולד בריא ובמצב טוב. אין ספק שאם כבר ללדת בתוך מעלית – עדיף שזו תהיה מעלית של בית חולים.

נושאים קשורים: