השחקנים הזרים של הפועל ירושלים שוברים שיניים כשהם צריכים לבטא כל עיר בישראל חוץ משתיים: תל אביב ונהריה. ככה זה כשהסדרה הבלתי נשכחת מבחינתם היא זו שסללה את דרכם לאליפות של העונה שעברה. הסגולים של אריק אלפסי ינסו להשיג נקמה קטנה כשיפגשו הערב (שני, 18:45) את האלופה ברבע גמר גביע ווינר.

"נהריה הפכה לנו את העונה, אין ספק", אמר ג'רום דייסון ב"מדיה דיי" של ירושלים והוסיף: "אני מודה שלא עקבתי כל כך אחרי מי נשאר ומי עזב שם, אבל הם היו חבורה של לוחמים ואני חושב שיש להם חלק באליפות שלנו, כי הם נתנו לנו את הסטירה המצלצלת שהיינו זקוקים לה כל כך".

כמו רוב הקבוצות בליגת העל, נהריה החליפה את כל הזרים שלה. האבידה הגדולה ביותר היא זו של סקוטי הופסון, שעזב לגלאטסראיי ויגיע לביקור בארנה בעוד כחודש וחצי. יונתן שולדברנד נותר הישראלי הבכיר, ואליו הצטרף יפתח זיו שצפוי לקבל את המפתחות בהנהגת הקבוצה. גם סטו דאגלס ואיגור נסטרנקו נשארו. סגל הזרים החדש כולל את דנזל ליווינגסטון המסקרן, הגארדים קורי וובסטר ונרי הריסון, הפורוורד אלכס יאנג שאמור להיות הסקורר המוביל, והסנטר עוסמאן דראמה.

על העומק של ירושלים דובר כבר רבות. פוטיס קציקאריס בנה סגל שבו כל שחקן ספסל הוא שחקן חמישייה לגיטימי, בטח בליגת העל. טורנס קינסי ימשיך להיעדר, ואתמול סימני השאלה סביבו רק התגברו אחרי שהעלה באינסטגרם תמונה שלו לבוש בחלוק אשפוז בבית החולים הדסה. קינסי הגיע לאשפוז יום כדי לקבל זריקה שאמורה לטפל בפציעת הגב שלו, ותאריך החזרה שלו למגרשים עדיין לא ידוע.

יהיה מעניין לראות כיצד הקו הקדמי של ירושלים יתפקד. אלן אומיץ' על ‭ 217‬ סנטימטריו הובא בעיקר ליורוקאפ, וריצ'ארד האוול צפוי להיות דומיננטי יותר בליגה. ישראליותו פותחת עבור קציקאריס אינספור אפשרויות להרכבים שונים, גם במגבלת החוק הרוסי.

המנצחת במפגש בין ירושלים לנהריה תפגוש בחצי הגמר את המנצחת שבין הפועל חולון וגלבוע/גליל.

נושאים קשורים: