עכשיו זה רשמי, ירדן ג'רבי פרשה מג'ודו פעיל. שנה בלבד אחרי שזכתה במדליית הארד באולימפיאדת ריו, הג'ודוקא בת ה־28 הודיעה הבוקר (שני) על הפסקת פעילות. "לצערי, האש כבתה לגמרי. לאחר תקופה של לבטים, אני מחליטה לפרוש מג'ודו. אני מסיימת את הקריירה שלי בראש מורם", הודיעה ג'רבי.

ירדן ג'רבי פורשת ודומעת (צילום: דני מרון)

"ככל שהמשכתי להתאמן הרגשתי שהמוטיבציה שלי הולכת ודועכת. נתתי את כל מה שהיה לי. בגיל שלוש צפיתי עם אמא שלי באולימפיאדת ברצלונה, שם התחיל החלום שלי. 22 שנים שאני בענף, עברתי דרך מטורפת ,של רכבת הרים, של תשוקה ומסירות. לא ויתרתי לעולם, ורק בגיל 19 זכיתי במדליה הראשונה שלי. המשכתי וזכיתי בעוד מדליות ותארים. עם יד על הלב, המדליה האולימפית נתנה לי תחושה של שלמות, של אושר נצחי".

"אחר כך לקחתי חופשה ארוכה שהייתה הכרחית", הסבירה ג'רבי, "התאוששתי מפציעה של שנתיים במרפק, במהלכה המשכתי למרות הכאבים. כאשר חזרתי לאימונים בערה בי אש של התחלה חדשה, הייתי במחנה אימונים ביפן שהיה הכי טוב שלי אי פעם. המשכתי לספרד ולא היו כאבים ופציעות. ככל שהמשכתי להתאמן באופן רציף, שני אימונים ביום, הרגשתי שהאש בי דועכת.

"התחלתי להרהר אם יש לי מוטיבציה להמשיך. לצערי האש כבתה לגמרי. אחד החלומות שלי היו להתחרות באליפות אירופה בארץ, אבל אין לי דרך להגיע לשם בלי להתאמן כמו שצריך. אני פורשת מג'ודו, מהספורט שאני כל כך אוהבת".

"אני גאה במה שעשיתי. אני מודה לשני הרשקו שהיה שם מתחילת הדרך, מגיע לו שהגשמנו יחד את החלום של מדליה אולימפית, למשפחה היקרה שלי, שנתנה לי את הגב גם בהחלטה הזו. לאיגוד, משה פונטי ולמועדון בנתניה, יש להם יד ענקית בכל ההישגים שלי. יש כל כך הרבה שעזרו, ועבורי הם קוסמים. תודה לכולם, שפרגנתם אהבתם ועזרתם לי ולענף. למעריצים שפרגנו בלי סוף".

ג'רבי סיכמה: "כאשר חוזרים לשגרה, קשה להבין מה אנחנו חווים ביום יום. זו עבודה מטורפת. סדר העדיפויות שלי השתנה, רציתי לחיות את החיים ולא היה לי כוח לתת 100 אחוז על המזרון. היה רגע באימון, והרגשתי שאין לי כוחות. פשוט אין לי כוחות להוציא מעצמי. בסופו של דבר ביקשתי הפסקה, לחשוב על הדברים, ולא הצלחתי להחזיר את המוטיבציה. כנראה שאליפות אירופה היא לא יעד מספיק עבורי כדי להרים לי את המוטיבציה".

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, דיבר בהתרגשות רבה: "אין ספק שירדן היא ספורטאית למופת ואדם מדהים. זה יום עצוב עבורי, אבל אני מכבד את ההחלטה שלה. נגמר פה פרק מכבוד, ואנחנו מתחילים פרק חדש: אולימפיאדת טוקיו 2020. אני מקווה שירדן תמשיך בענף שלנו. אני מאוד מקווה שהיא תהיה איתנו".

הנערה מנתניה פרצה לתודעה בשנת 2013

הנערה מנתניה פרצה לתודעה בשנת 2013, כאשר הפכה לאלופת העולם לאחר שנחשבה במשך שנים להבטחה גדולה. מאמן הנבחרת, שני הרשקו, הבין לבד את הפוטנציאל שיש לו ביד כשב־2014 היא הוסיפה מדליית כסף באליפות עולם והיתה למעשה הג'ודוקא הטובה בעולם במשקלה.

היא הוסיפה עוד מדליית כסף ומדליית ארד באליפויות אירופה השונות, אבל דווקא לפני אולימפיאדת ריו היה נדמה שהיא יצאה מכושר. המדליה ההיסטורית שבה זכתה בריו היתה המדליה הנשית הראשונה מאז יעל ארד, שעשתה זאת 24 שנה לפני.

נושאים קשורים: