תופעת הליצנים מפחידה את הדרום: לאחר שבימים האחרונים התלוננו מספר תושבים מאזור עפולה בפייסבוק כי בני נוער ונערים מתחפשים לליצנים, עומדים בלילות ברחובות ובפארקים בעיר וגורמים לבהלה – נראו ליצנים כאלו גם בבאר שבע.

בסרטון שעלה לרשת החברתית, הופץ בווטסאפ ופורסם בעמוד "באר שבע ביחד", נראה אדם לבוש כליצן ומסתובב בשכונה ד' בעיר – כך נכתב לראשונה באתר "ברנז'ה חדשות באר שבע והנגב".

הכותרת שניתנה לסרטון שפורסם היא "ליצן חמוש בסכין במרכז אורן". על פי "ברנז'ה", קטע הווידאו צולם במהלך יום כיפור והדמות רדפה אחרי ילדים, ונופפה בסכין לעיני כל. "אמאל'ה, הם מושפעים רצח מהסרט 'זה'. אבל למה בלילה? למה על ילדים?", שאלה בזעם אחת הגולשות ברשת החברתית שנצפתה בקטע הווידאו.

בקבוצות הווטסאפ נטען כי נראו ליצנים נוספים בעיר הדרומית גם בשעות שלאחר החג, לפי אתר "ברנז'ה". עוד נכתב באתר שהתופעה הגיעה גם לדימונה, שם עצרה המשטרה ארבעה ילדים, בני פחות מ-12, שהפחידו עוברים ושבים. הילדים, מפאת גילם הקטן, מטופלים על ידי הרווחה ולא ניתן להעמיד אותם לדין פלילי.

הליצן מהסרט "זה" (צילום: באדיבות גלובוס מקס)

תופעת הליצנים המפחידים עלתה לראשונה בדף הפייסבוק של "חדשות עפולה והסביבה". תושבי העיר סיפרו שהם מוטרדים מהעניין חוששים שהדבר יגרום למאבטחים או אזרחים לחשוב שמדובר במתקפת טרור ובטעות ינוטרלו או ירו בהם. "חלק פה צוחקים, אבל ילדים פה עוברים פחד וסיוטים. לא ישנים לבד, מפחדים מהחושך, זה ממש לא מצחיק", כתבה תושבת קריית אתא בעמוד.

ההיסטריה סביב הליצנים בפייסבוק

נושאים קשורים: