בעקבות הסערה הציבורית שפרצה לאחר שאף שר בממשלה לא השתתף בטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום כיפור, מתנצל הערב (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו בטוויטר. בתווך, מלחמת השמצות בטוויטר בין אהוד ברק שתוקף את נתניהו וממשלתו בעניין זה, לאיוב קרא, שמזכיר לברק כי היום יום השנה למותו של מדחת יוסף. יוסף היה חייל צה"ל שהופקר למוות בשכם, כשאהוד ברק שימש כשר הביטחון.

סמל שני מדחת יוסוף ז"ל (צילום יוסי אלוני)

בהודעה שפרסם רה"מ הוא כותב: "צר לי על כך שלא היה ייצוג לממשלה בטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים. זוהי טעות מצערת ואני מתנצל בפני המשפחות השכולות. הנחיתי את מזכירות הממשלה לדאוג לכך שלהבא תהיה נציגות בטקסים של חללי מלחמות ישראל. זוהי חובה שאין גדולה ממנה כלפי יקירינו שנפלו כדי שאנחנו נחיה במדינתנו"

קדמה להתנצלות השתלחות של אהוד ברק בטוויטר ברה"מ ובשריה. ברק צייץ: "מביש ומרתיח. ביזוי הלוחמים שנפלו. איפה ביבי ושריו? עסוקים בחוק הג׳ובים? בטקס הפוליטי בגוש עציון? בקעקוע ׳העליון׳? שפל מוסרי. זמן ללכת הביתה".

בתגובה לציוץ הזה ענו לברק עשרות גולשים, על מנת להזכיר לו שהיום הוא יום השנה לפרשייה המבזה בסופה מת חייל צה"ל מדחת יוסף בשכם, כשאהוד ברק היה שר הביטחון. בראשון באוקטובר 2000, תחילת האינתיפאדה השנייה, נפצע יוסף, חייל דרוזי במשמר הגבול, בקבר יוסף בשכם. לאחר שעות הוא מת מאיבוד דם, מאחר שלא פונה במועד לקבלת טיפול רפואי. מותו של מדחת יוסף גרר ביקורת ציבורית נוקבת, על פיקוד צה"ל ועל ממשלת ישראל, בשל ההתעלמות מהערך הבסיסי של "אי השארת פצועים בשטח" הנהוג בצה"ל.

ברק ונתניהו בימים אחרים (צילום ארכיון: פלאש 90)

כך למשל צייץ לברק בתגובה הגולש חנן גרשוני:‏ "אם כבר מדברים על 'ביזוי לוחמים', מה אומר לך השם מדחת יוסף?". גולש אחר כתב לברק: "אתה באמת מצייץ היום ביום הפקרתו של מדחת יוסף? איפה הבושה???".

לאחר כמה שעות מגיב לציוץ של ברק גם שר התקשורת, איוב קרא, ומצייץ: "אף פעם לא מאוחר: חיכיתי מערב יום הכיפורים עד רגע זה כדי שאהוד ברק יצעד לקברו של מדחת יוסף ז"ל על מנת לבקש סליחה אחרי שהפקירו למוות, וזה לא בא לצערי".