רשת להברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים נחשפה היום (א') על ידי משטרת ישראל. הטלפונים הועברו לבתי הכלא באמצעות חברה לאספקת מוצרי קנטינה לאסירים. בין העצורים בפרשה, תושב השטחים ואזרחים ישראלים שעבדו בחברה.

טלפונים שהוברחו לבתי הכלא:

החקירה הסמויה נפתחה בסוף חודש אוגוסט האחרון, לאחר שנמצאו חמישה טלפונים סלולריים ומספר כרטיסי סים בחיפוש של אנשי שב"ס. הפריטים נמצאו בתוך ארגז שהגיע לכלא עופר במשלוח שכלל ארגזי שתייה וחטיפים. בבדיקה התברר כי משלוח הקנטינה היה מיועד לאסירים ביטחוניים המוחזקים בכלא עופר.מספר ימים מאוחר יותר נתפס ארגז שתייה נוסף, שהיה מיועד לאסירים ביטחוניים בכלא רמון. בתוך הארגז נתפסו שישה טלפונים זעירים בגודל של אצבע.

במהלך החקירה נחשפה התארגנות שבמסגרתה הוחדרו לחברת השיווק עובדים שיועדו מראש לבצע הברחות של טלפונים סלולריים. הם העבירו את המכשירים במשטחי סחורה של מוצרי קנטינה שהועברו ממחסני החברה באיזור השפלה לבתי הכלא ברחבי הארץ. בנוסף עלה חשד, כי למרות שיעד המשלוח של המשטחים, ידעו חברי הרשת לאן מיועד כל משלוח ובהתאם החדירו מכשירי סלולר לארגזי השתייה.

על פי אחת העדויות, עובדי החברה קיבלו סכומי כסף של אלפי שקלים על כל מכשיר שהוברח. הסתבר שהסכומים נעו בין אלפים בודדים לטלפון סלולרי זעיר, 8,000 שקלים לטלפון סלולרי רגיל ועד 15,000 ש"ח לסמארטפון.

אסירים ביטחוניים בבתי הכלא בישראל. (צילום: אדי ישראל )

בתחילת החודש, כשהחקירה הפכה לגלויה, נעצרו זיאד שנטי בן 39, תושב חרבת נבי אליאס שבגזרת קלקיליה, עלי טורקי בן 22 תושב ראשל"צ, יעקב יברגימוב בן 25 מבת-ים, ריצ'רד פסצ'ניק בן 23 מראש-העין וחשוד נוסף ששמו נאסר לפרסום – בן 20 תושב ראשל"צ. מעצרם של החשודים הוארך, ומחר צפויה פרקליטות מחוז מרכז להגיש נגדם כתב אישום, בגין הכנסת טלפונים סלולריים לבתי כלא וכן עבירות על סעיפים בחוק המאבק בטרור.

נושאים קשורים: